ОЦІНКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ ПЕЧІНКИ У ЖІНОК В ПЕРИМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ЖИТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2008.1.9499Ключові слова:
перименопауза, функціональний стан печінки, гормональний профільАнотація
В статті, на основі власного досвіду та літературних даних представлені результати функціональноїздатності гепатоцитів шляхом оцінки окремих показників білкового, вуглеводного та ліпідного обміну у 45 жінок, які знаходилися у перименопаузальному періоді життя. В результаті проведених досліджень встановлено наявність вираженоїдиспротеінемії, особливо у структурі так званих гострофазних білків, відмічено суттєве підвищення рівня ліпопротеїдів високої щільності при одночасному прогресуючому зниженні вмісту загального холестерину та концентраціїліпопротеідів низькоїіщільності. Вказані зміни є свідченням метаболічної дисадаптації, зумовленої'гормональним дисбалансом.
Посилання
2. Smetnyk V.P. Systemic changes in women in the climacteric syndrome // Russian Medical Journal, 2001. - T. 9. - P.1-9.
3. TatarchukT.F., Solsky Ya.P. Endocrine gynecology (clinical essay). Part 1. - Kiev, 2003. - 269 p.
4. PovoroznyukV.V. Menopause and osteoporosis. - K., 2002. - p.254-266.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).