СТАН КАЛЬЦІЙ-ФОСФОРНОГО ОБМІНУ У ДІТЕЙ З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2008.1.9476Ключові слова:
пієлонефрит; остеопороз, мінеральна щільність кісткової тканини, кальцій, фосфорАнотація
Обстежено 40 дітей з хронічним пієлонефритом у віці 5-14 років. При аналізі вмісту в крові фосфору і кальцію у дітей з ХПН у 20 % хворих виявлено гіперфосфатемію, а у 17% - гіпофосфатемію. У 8 % дітей відмічено підвищення рівня кальцію в сироватці крові і у 27 % - його зниження.
Посилання
2. Carriy F., Bonjour J.A. The Osteoporosis - Pediatric problems // Pediatr-clm.north. - 1995 - Aug. - vol.42. - p.811-824.
3. Povoroznyuk B.B., Lukyanova O.M., Vilensky A.B. Regulation of calcium-phosphorous homeostasis, formation of bone tissue in children in normal and under the influence of radiation factor // Pediatrics, obstetrics and gynecology. - 2000. - No. 1. - P.42-47.
4. Renal Endocrinology / Under the Rev. MJ Dann: Per. from english VI Candor. - Moscow: Medicine, 1987 - 672p.
5. Rodionova SS, Rakina IV, Moroz A.K. Kidneys and osteoporosis // Osteoporosis and osteopathy. -1998. - №1. - P.22-23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).