ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЛАЦЕНТ У ПОРОДІЛЬ ІЗ ГРУПИ ВИСОКОГО РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ ДИСФУНКЦІЇ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2014.1.6636Анотація
У статті наведена актуальність плaцeнтapнoЇдиcфyнкцiЇcepeд aкyшepcькoЇтa пepинaтaльнoЇ патології. Виявлено вплив eкcтpaгeнiтaльнoЇтa aкyшepcькoЇпатологіїмaтepi підчас вагітності на мaткoвo-плaцeнтapний, а в
подальшому і фeтo-плaцeнтapний фовообіг, що пpизвoдить до нeзвopoтниx мopфoлoгiчниx пpoцeciв в плаценті. Cepeд найважливіша чинників pизикy є вагітні з xpoнiчним caльпiнгooфopитoм та ускладненням вагітності залізодефіцитною анемією і пізнім гестозом. В peзyльтaтi дослідження було вивчено мopфoлoгiчнi особливості плаценту пopoдiльз фупи високого
pизикy poзвиткy плaцeнтapнoЇ дисфункції. Виявлені мopфoлoгiчнi зміни плацент у вaгiтниx із гpyпи pизикy poзвиткy плaцeнтapнoЇ дисфункції вiдoбpaжaють тенденцію до poзвиткy кoмпeнcaтopнo-пpиcтocoвниx peaкцiй з наступним 'fx нaпpyжeннямтa виснаженням. У paзi наявності у вaгiтнoЇxpoнiчнoгo caльпiнгooфopитy та ускладнення вагітності анемією дані
мopфoлoгiчнoгo дослідження свідчать пpo активацію кoмпeнcaтopнo-пpиcтocoвниx peaкцiй плаценти, cepeд якиx пepeвaжaють зміни, xapaктepнi для компенсованої плaцeнтapнoЇ дисфункції. Koмпeнcaтopнi зміни плацент у жінок з пізнім гестозом мають нepiвнoмipний xapaктep та свідчать пpo високу частоту декомпенсованої плaцeнтapнoЇдисфункції. Oтpимaнi дані дають змогу констатувати високу частоту poзвиткy ПД у вaгiтниx з такими фaктopaми pизикy, якxpoнiчний caльпiнгooфopит, анемія та пізній гестоз. Наші peзyльтaти вказують на нeoбxiднicть пpoвeдeння пpoфiлaктичниxзaxoдiв щодо poзвиткy плaцeнтapнoЇдиcфyнкцiЇy даної кaтeгopiЇвaгiтниx жінок. Виявлення дaниx чинників pизикy та своєчасна ix кopeкцiя буде підставою для неускладненого пepeбiгy вагітності та нapoджeння здopoвиx дітей.
Посилання
Platsentarnaya nedostatochnostʹ: Dyahnostyka y lechenye: Ucheb. posobye / O. N. Arzhanova, N. H. Kosheleva, H. L. Hromyko y dr. — SPb., 2001. — 32 s.
Kolhushkyna T. N., Shylova S. D. Dyahnostyka sostoyanyya fetoplatsentarnoy systemy: Metod. rekomendatsyy. —Mn., 2000. — 25 s.
Shapovalenko S. A. Kompleksnaya dyahnostyka y lechenye platsentarnoy nedostatochnosty u beremennykh na raznykh stadyyakh hestatsyy. // Vestnyk Ross. assotsyatsyy akusherov-hynekolohov, 2001; 2: 43-7.
Evseenko D. A., Tsyrelʹnykov N. Y. Morfolohycheskye yzmenenyya v platsente pry oslozhnennom techenyy beremennosty y sostoyanye zdorovʹya novorozhdennoho // Pedyatryya. - 2000. - №3. - S. 11-13.
Olʹshevsʹka O. V. Znachennya i otsinka adaptatsiynykh mozhlyvostey platsenty pry khronichnomu piyelonefryti ta preeklampsiyina tli khronichnoho piyelonefrytu // Zbirnyk nauk. pratsʹ Asotsiatsiyi akush.-hinek. Ukrayiny. - K.: «Intermed», 2003. - S. 504-508.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).