MEДИKO-COЦIAЛЬHI ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ХРОНІЧНОГО ГACTPOДУOДEHITУ У ДІТЕЙЙ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2014.1.6614Анотація
У 45 ДІТЄЙ з хронічним гacтpoдyoдeнiтoм віком від 7 до 17 років вивчали чинники РОЗВИТКУ захворювання. Показано, що крім oбтяжeнoїcпaдкoвocтi
по патології'гастродуоденальної'зони, до факторів ризику хронічного гacтpoдyoдeнiтy у ДІТЄЙ опід вiднecти ряд медико-гаціальних чинників, зокрема, аліментарний фактор; перинатальну патологію та її' нагідки (гестози, анемію вагітних, малу мacy при народженні); раннє штучне вигодовування; неотриятливий психологічний мікроклімату ciм'ї; хронічні вогнища інфекції'та часті ГРВ! в анамнезі.
Посилання
Заболевания пищевода, желудка и двенадцатиперстной кишки у детей / В. Г. Майданник, В. В. Корнейчук, Н. В. Хайтович, Г. В. Салтыкова. - К.: Аванпост-Прим, 2008. - 4 3 2 с.
Бельмер С. В., Хавкин А. И., Щербаков П. Л. Гастроэнтерология детского возраста. - Изд., 2-е,пер. и доп. М.: Медпрактика. - М., 2010. - 476 с.
Тяжка О. В., Боброва В. І., ЗадорожнаТ. Д., Арчакова Т. М. Значення показників клітинного відновлення в патогенезі хронічної гастродуоденальної патологіїу дітей // Сучасна гастроентерологія. - 2011. - № 2 (58). -С. 39-45.
Боброва В. І., П'янковаО. В., Надточій Н. І., Замула В. В. Епідеміологічні аспекти перебігу хронічної гастродуоденальної патології'у дітей //Сучасна гастроентероло- гія. - 2010. - № 2(52). - С. 33-36.
Cover Т. L. Helicobacter pylori in health and disease / T. L. Cover, M. J. Blaser//Gastroenterol. - 2009. - N 136(6). - P.1863-1873.
АндрушаА. Б. Роль кальцію у фомуванні остеопеніїу хворих на хронічний коліт/А. Б. Андруша,Т. М. Пасієшвілі // Сучасна гастроентерологія. - 2009. - № 5 (49). - С. 52-56.
Наказ № 59 від 29 січня 2013 року «Протокол медичної допомоги дітям із захворюваннями органів травлення».
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).