ВПЛИВ ВАКУУМ-ЕКСТРАКЦІЇ ПЛОДА НА НАЙБЛИЖЧІ ТА ВІДДАЛЕНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ МАТЕРІ ТА ДИТИНИ: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА МЕТОДОМ ВИПАДОК - КОНТРОЛЬ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2015.1.4704Ключові слова:
пологи, вакуум-екстракція плода, ускладнення у матері та дитини.Анотація
У статті представлений аналіз найближчих та віддалених наслідків операції вакуум-екстракції (ВЕ) плода у 93 жінок та їх дітей. Удосконалена методика операції ВЕ є пріоритетною для зменшення частоти найближчих наслідків оперативних вагінальних пологів для матері, а саме: зменшення випадків ушкодження м'яких тканин, частоти епізіотомій, ручної ревізії порожнини матки та/ або ручного відокремлення плаценти, величини крововтрати. Проведення ВЕ плода за запропонованою методикою покращує найближчі наслідки пологів для новонародженого, але немає істотних переваг щодо впливу на подальший розвиток дітей, порівняно з традиційною технологією ВЕ.
Посилання
Frequency and indication for vacuum extractor delivery / A. Nikolov, C. Nashar, E. Pavlova [et al.] // Akush. Ginekol. (Sofia). - 2009. - Vol. 48, №1. - R. 310.
Pyrohova V. Y. Operatyvoe rodorazreshenye / V. Y. Pyrohova // Zdorov'ya Ukrayiny. - 2011. - Tematychnyy nomer. - C. 18-20.
Kukuruza Y. L. Vakuum-ékstraktsyya ploda - odyn yz faktorov snyzhenyya yntranatalʹnoy smertnosty na rehyonalʹnom urovne / Y. L. Kukuruza, Y. A. Mohylevkyna // Tavrycheskyy medyko-byolohycheskyy vestnyk. - 2012. - T. 15, № 2, ch. 1 (58). - S. 186-189.
Kukuruza I. L. Naslidky vahinalʹnykh operatyvnykh polohiv dlya materi: porivnyalʹne doslidzhennya dvokh metodiv vakuum-ekstraktsiyi / I. L. Kukuruza, I. O. Mohilevkina // Visnyk Vinnytsʹkoho natsionalʹnoho medychnoho universytetu. - 2013. - T. 17, № 2. - S. 385-388.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).