ВІЛ - ІНФЕКЦІЯ В ПЕРИНАТОЛОГІ : НОВІ ГОРИЗОНТИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2009.1.9653Ключові слова:
вагітна, діти, кров, цинкАнотація
Стаття присвячена проблемі ВІЛ у перинатологі. Визначався вміст цинку в крові вагітних ВІЛ- інфікованих жінок та дітей, народжених ними. Було з’ясовано, що у ВІЛ -позитивних вагітних дефіцит цинку спостерігається рідше, ніжу дітей, народжених ними. Показано, що рівень цинкуу ВІЛ-інфікованих дітей менший, ніжудітей народжених ВІЛ-позитивними матерями, але не інфікованих ВІЛ. Виявлено взаємозалежність між наявністю супутніх захворювань і концентрацією цинку. У дітей народжених ВІЛ- інфікованими жінками, і які мають в анамнезі рахіт або гіпотрофію спостерігається менша концентрація цинку в сироватці крові порівняно з дітьми, що не мають аліментарно зумовлено патологі.
Посилання
Abdullah W. Brooks at all. Zinc for severe pneumonia in very yang children: double- blind placebo-controlled trial //The Lancet. - Vol.363., Issue 9422, 22. - 2004.- P. 1683-1688.
MarekLukasik, Ronald L. Thomas, Jacob V. Aranda. A meta- analysis of the effects of Oral Zinc in the Treatment of Acute and persistent Diarrhea // Pediatrics. -Vol. 121, №2.- 2008.-P.326- 336.
Mocchegiani E. Reversibility of the thymus involution and of age-related peripheral immune dysfunction by zincsupplementation // Int. J. imunopharm.- Vol.14.- 1992. - P. 345-352.
Lehonkova T.Y. Klynycheskoe znachenye defytsyta tsynka dlia zdorovia detei: novыe vozmozhnosty lechenyia y profylaktyky // Russkyi medytsynskyi zhurnal.-2002.-T. 10. № 6.-P.730- 733.
Trakhtenberh Y.M., Tыchynyn V.A., Sova R. Э. Osnovnыe pokazately fyzyolohycheskoi normы u cheloveka.- K.:Avytsena, 2001.- 372 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).