ВПЛИВ АПОПЛЕКСІЇ ЯЄЧНИКА НА РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я ЖІНОК
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.9215Ключові слова:
апоплексія яєчника, репродуктивна функція, консервативний та оперативний методи лікуванняАнотація
Мета дослідження – зниження частоти порушень репродуктивного здоров’я жінок, які перенесли апоплексію яєчника, а також розробка і впровадження комплексу діагностичних, лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів.
Матеріали та методи. Нами проведено ретроспективне вивчення результатів лікування 204 хворих з апоплексією яєчника за період з 2014 по 2017 рік у гінекологічному відділенні Тернопільської міської клінічної лікарні № 2. Питома вага оперативних втручань з приводу апоплексії яєчника за останні 3 роки склала (11,5±0,5) %. Всього за проаналізований період було прооперовано 80 жінок. Консервативно проліковано 124 жінок. Всіх обстежуваних пацієнток залежно від методу лікування було розподілено на 3 групи. До І групи увійшли 30 хворих, яким проведено оперативне лікування лапароскопічним доступом. До ІІ групи увійшли 30 хворих, яким проведено оперативне лікування лапаротомним доступом. До ІІІ групи ввійшли 30 хворих, у яких застосовували консервативне лікування (гемостатичну, інфузійну, антибактеріальну, гормональну терапію). Контрольну групу утворили 30 соматично та гінекологічно здорових жінок репродуктивного віку, які проходили щорічний диспансерний огляд.
Результати дослідження та їх обговорення. Часто на практиці доводиться вирішувати питання: консервативну або оперативну тактику необхідно прийняти в конкретному випадку. Якщо розглядати психологічний компонент прийняття рішення, то поріг для проведення лапароскопії (як перехід від консервативної тактики до оперативної) набагато нижчий, ніж для проведення лапаротомії та оперативного лікування.
Висновок. Основними факторами ризику розвитку апоплексії яєчника є перенесені самовільні аборти (18,0 %); хронічні запальні процеси матки і придатків (20,0 %); порушення менструальної функції (35,0 %), а також перенесені гінекологічні операції (27,0 %).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).