ПРОФІЛАКТИКА ПОСТОВАРІОЕКТОМІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ІЗ МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.9180Ключові слова:
посткастраційний синдром, метаболічний синдром, омега-3 поліненасичені жирні кислоти, протодіосцинАнотація
Мета дослідження – довести доцільність терапії постоваріоектомічного синдрому в даної категорії хворих сумішшю омега-3 поліненасичених жирних кислот та протодіосцином.
Матеріали та методи. Під спостереженням перебували жінки з метаболічним синдромом при проведенні планової гістерооваріоектомії та протягом 3 місяців запропонованої терапії. В дослідженні використовували такі методи: клінічні, біохімічні, гемостазіологічні та статистичні.
Результати дослідження та їх обговорення. В результаті дослідження доведено, що в жінок із метаболічним синдромом після гістерооваріектомії основні синдроми гіперкоаагуляції і дисліпідемії, котрі призводять до атерогенних катастроф, достовірно ефективно корегуються призначенням суміші омега-3 поліненасичених жирних кислот та протодіосцином.
Висновки. Проведення гістерооваріектомії суттєво підвищує ризик розвитку критичних серцево-судинних ускладнень у жінок із метаболічним синдром. Дані проведеного дослідження свідчать, що препарати з сумішшю омега-3 поліненасичених жирних кислот та протодіосцину слід використовувати з метою попередження менопаузальних ускладнень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).