ПРОФІЛАКТИКА ПЛАЦЕНТАРНОЇ ДИСФУНКЦІЇ, ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ФОЛАТІВ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.1.8794Ключові слова:
профілактика, плацентарна дисфункція, фолати.Анотація
Мета дослідження – знизити частоту плацентарної дисфункції шляхом застосування фолатів до вагітності та за триместрами гестації.
Матеріали та методи. Обстежено 60 жінок репродуктивного віку, які приймали вітамінний мікроелементний амінокислотний комплекс Наталкер ІІ та стандартну прегравідарну підготовку. Визначали вміст фолієвої кислоти, алелі (гомозиготні, гетерозиготні) гена ферменту фолатного циклу MTHFR (метилентетрагідрофолатредуктази), проводили аналіз перебігу вагітності за триместрами гестації, морфологічно, -гістологічно досліджували плаценти плодів.
Результати дослідження та їх обговорення. До запліднення показники фолієвої кислоти в межах референтних величин у групі І склали 100,0 %, у групі ІІ – 76,7 %. Рівень фолієвої кислоти змінювався за триместрами гестації: у ІІІ триместрі референтні величини були у 100,0 % вагітних групи І і у 43,3 % – групи ІІ. Поєднаний поліморфізм гена MTHFR був у 63,3 % жінок. Гестаційні ускладнення достовірно переважали у жінок групи ІІ. За даними морфологічного, -гістологічного дослідження, в тканинах плацент плодів жінок групи І виявлено виразний розвиток компенсаторно-пристосувальних реакцій, у групі ІІ – знижений.
Висновок. Прийом вітамінного мікроелементного амінокислотного комплексу Наталкер ІІ на етапі преконцепційної підготовки впродовж 3 місяців та Наталкер І до 12 тижнів вагітності, Наталкер ІІ з 13 тижнів до терміну пологів підтверджує його ефективність.
Посилання
Aylamazyan, E.K., Kulakov, V.I., Radzinskiy, V.E., & Savelyeva, G.M. (2013). Akusherstvo: natsionalnoye rukovodstvo [Obstetrics: national leadership]. Moscow: GEOTAR [in Russian].
Nedzved, M.K., & Cherstvyy, E. (2011). Patologicheskaya anatomiya: uchebnoye posobiye [Pathological anatomy: a textbook]. Minsk: Vysh. shk. [in Russian].
Mishchenko, V.P. (1998). Platsentarnaya nedostatochnost v sovremennoy ekologicheskoy situatsii (diagnostika, profilaktika i lecheniye) [Placental insufficiency in the current ecological situation (diagnosis, prevention and treatment)]. Extended abstract of Doctor’s thesis. Odesa [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).