ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВАГІТНОСТІ ЩО НЕ РОЗВИВАЄТЬСЯ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2014.2.5860Ключові слова:
вагітність що не розвивається, вірусно-бактерільне навантаження, генетичний скринінг.Анотація
В статті представлені результати досліджень метою яких було з'ясування причин завмерлої вагітності в ранні терміни до 12 тижнів вагітності. Вагітність що не розвивається означає смерть ембріона в різних термінах вагітності, найчастіше в І триместрі, і є складовою частиною репродуктивних втрат із сталою частотою 10-20% від всіх бажаних вагітностей. Причинами завмерлої вагітності поліетіологічні, а частота даної патології'має стабільно високий рівень, тому актуальність проблеми незаперечна, а шляхи вдосконалення діагностики, лікування та профілактики залишається темою подальших досліджень. Проведено обстеження, post factum, на наявність інфекційних агентів у обстежених жінок в групі з мимовільним викиднями та у пацієнток з вагітністю, що не розвивається. Також проведено дослідження отриманого абортивного матеріалу на наявність збудників інфекції'та цитогенетичне. За результатами проведених досліджень виявлено інфікування у 67,87% з мимовільними викиднями та у 58,3% випадках у жінок з вагітністю що не розвивається. Найбільший відсоток в обох групах становить вірусне інфікування, відповідно HSV1/2 42,85% та 35,3% та CMV 28,57% та35,3% . При цитогенетиному дослідженні хоріону були виявлені генетичні зміни, найбільший відсоток яких склали хромосомні аберації' і становили відповідно в групах 47,8% та 38,6%. Наступною значущою патологією є генний поліморфізм, що відповідно в групах становить 26,1% та 30,7%. При дослідженні рівня обсемінення хоріону виявлена герпес-вірусна інфекція у 38,9% випадків з мимовільними викиднями і у 48,15% випадків з вагітністю, що не розвивається; CMV-інфекція виявлена відповідно у 33,3% і 40,74% випадків. Даний контингент хворих становить групу ризику, якій проказана прегравідарна підготовка з урахування всіх етіопатогенетичних аспектів - курс комплекної'протизапальної'терапії'зурахуванням збудників, а також генетичний скринінг та генетичне консультування.
Посилання
Sydelʹnykova V.M. Pryvychnaya poterya beremennosty. M: Tryada-KH, 2005.
Sahr H.J., Torehirisky A., Fein A., Toder V. Hormones, cytokines and fetal anomalies in habitual abortion // Gynecol. Endocrinol, 2001, Des. 15, r. 472-483.
Centers for Deseas Control and Prevention. Recommendations for improving preconception health and health care: United States: a report of the CC/ATSDR Preconception Care workgroup and the Select Panel on Preconception care. MMWR Morb Mortal Weekly Rep. 2006; 55: 1-23.
Sydelʹnykova V.M. Nevynashyvanye beremennosty - sovremennyy vz•hlyad na problemu./ Ros. vestn. akush.-hynekol. -2007.- 2: .-62-68.
Sydelʹnykova V.M. Éndokrynolohyya beremennosty v norme y pry patolohyy. - M.: Medpressynform,2007. -352 s.
Sleptsova S.Y. Faktory ryska y prychyny nevynashyvanyya beremennosty //Akush. y hynek.-1991.-№4.-S.20-23.
Bohatrʹova R.V. Henetyka reproduktyvnykh vtrat/ R.V.Bohatyrʹova,0.YA.Hrechanina.-K.,2003.- 206s.
Marchenko L.A. Henytalʹnyy herpes :novye hrany problemy/ Marchenko L.A..Lushkova Y.P // Problemy reproduktolohyy.-2006.-№6.-S.12-16.
Kornatsʹka A.H.Osoblyvosti likuvannya zhinok z rannimy reproduktyvnymy vtratamy na tli virusno-bakterialʹnoho navantazhennya / Kornatsʹka A.H.., Danylenko 0.H.,Bilʹ I.A.,FlaksemberhM.A//Zdorovʹe zhenshchyny.-201 2.- №10(76).-s.120-122.
Kornatsʹka A.H. Kompleksna protyzapalʹna terapiya pry syndromi vtraty vahitnosti na tli khrohichnykh zapalʹnykh protsesiv statevykh orhaniv (ohlyad literatury)/ Kornatsʹka A.H., Danylenko 0.H.,Trokhymovych O.V., Novik L.M.// Zdorovʹe zhenshchyny.-2013.-№8(84).-s44-46.
Briggs G.G., Freeman R.K., Yaffe S.J. Drags in pregnancy and lactation: a reference guide to fetal and neonatal risk. 5th ed. Baltimore: Williams &Wilkins, 1998.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).