ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН АНТИГЕНПРЕЗЕНТУЮЧИХ КЛІТИН ПРИ ЗОВНІШНЬОМУ ГЕНІТАЛЬНОМУ ЕНДОМЕТРІОЗІ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2015.1.4715Ключові слова:
жіноче безпліддя, ендометріоз, ендохірургія, імунокорекція.Анотація
У статті наведені результати спостереження 120 безплідних хворих з зовнішнім генітальним ендометріозом. Вік обстежених хворих був від 21 до 35 років. Серед клінічних проявів захворювання найбільш часто зустрічалися хронічні тазові болі у 83 (69,2 %) пацієнток, альгодисменорея - у 59 (49,2 %), диспареунія - у 46 (38,3 %). При діагностичній лапароскопії ендометріоз І та ІІ стадій зустрічався частіше - у 37 (30,8 %) і 41 (34,2 %) випадків відповідно. У черевній порожнині у більшості хворих (61 %) був виявлений злуковий процес різного ступеня тяжкості. При імуногістохімічному дослідженні було виявлено зниження активності зрілих дендритних клітин (до 5,2 ± 0,5 кл./мм2 CD23 у функціональному шарі ендометрія і до 6,0±0,5 кл./мм2 у базальному шарі), а також підвищення активності незрілих дендритних клітин у базальному шарі ендометрія (CD1a до 34,2±1,2 кл./мм2). Все вищезазначене свідчить про функціональну супресію місцевого імунітету і може бути чинником, що знижує репродуктивну функцію, що, у свою чергу, вимагає проведення імунокорекції.
Посилання
Adamyan L. V. Sovremennyy vz•hlyad na problemu éndometryoza / L. V. Adamyan, E. L. Yarotskaya, V. D. Chuprynyn. - M. : Medytsyna, 2004.
Dubossarskaya Z. M. Aktualʹnye problemy éndometryoydnoy bolezny / Z. M. Dubossarskaya // Medytsynskye aspekty zdorovʹya zhenshchyny. - 2006. - № 1.
Zaporozhan V. M. Henetychna skhylʹnistʹ do endometriozu: vid teoretychnykh modeley do praktychnoho henetychnoho monitorynhu / V. M. Zaporozhan, O. V. Mykhaylenko // Odesʹkyy medychnyy zhurnal. -2009. - № 2 (112). - S. 46-48.
Yshchenko A. Y. Novye tekhnolohyy y maloynvazyvnaya khyrurhyya v hynekolohyy / A. Y. Yshchenko. -M., 2004. - S. 50-70.
Tatarchuk T. F. Éndokrynnaya hynekolohyya (klynycheskye ocherky) / T. F.Tatarchuk, YA. P. Solʹskyy. -K. : Zapovit, 2003. - CH. 1. - 300 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).