THE EFFICACY OF ANTIHELICOBATER THERAPY IN DUODENAL PEPTIC ULCER USING PEMOZAR AND LACIUM
Abstract
Виразкова хвороба – надзвичайно поширене захворювання. Ефективність ерадикації H. pylori при виразковій хворобі в останні роки зменшилась до 70 %, що вимагає корекції та удосконалення лікувальної тактики.
Мета роботи − вивчити ефективність антигелікобактерної терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, в складі якої як інгібітор протонної помпи використовують пемозар та пробіотик лаціум.
Матеріал і методи дослідження. Обстежено 24 хворих (14 жінок, 10 чоловіків) віком від 25 до 65 років. Хворі були поділені на 2 групи: 1 − 14 осіб (контрольна) приймали стандартну антигелікобактерну терапію 14 днів; 2 − 10 пацієнтів (основна) одержували пемозар по 40 мг 2 рази на день на тлі цієї терапії впродовж 14 днів. Одночасно хворі приймали лаціум по 1 сш 2 рази на день протягом 14 днів. Через місяць після закінчення лікування хворим проводили ЕГФДС з уреазним тестом, за яким оцінювали ефективність ерадикації.
Результати досліджень показали, що під впливом проведеного лікування ефективність ерадикації H. pylori в 2 групі становила 92 %, тоді як в 1 − 68 %. Також у пацієнтів 2 групи після лікування зникли запори, зменшився метеоризм. У 1 групі спостерігали запори у 14 %, метеоризм – у 11 %.
Висновок. Включення до складу антигелікобактерної терапії пемозару і лаціуму підвищує ефективність ерадикації гелікобактерної інфекції та покращує клінічну картину захворювання.
Перспективи подальших досліджень полягають у вивченні нових схем антигелікобактерної терапії виразкової хвороби.