Вплив постнавантаження та типу геометрії лівого шлуночка на показники деформації міокарда у чоловіків з артеріальною гіпертензією
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2014.4.4627Анотація
ВПЛИВ ПОСТНАВАНТАЖЕННЯ ТА ТИПУ ГЕОМЕТРІЇ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА НА ПОКАЗНИКИ ДЕФОРМАЦІЇ МІОКАРДА У ЧОЛОВІКІВ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ - У дослідженні проаналізовано стан деформації міокарда у 185 чоловіків залежно від ступеня артеріальної гіпертензії та типу геометрії лівого шлуночка за допомогою спекл-трекінг-ехокардіографії. Тяжкий ступінь артеріальної гіпертензії асоціюється з найбільш вираженим зниженням поздовжньої деформації лівого шлуночка. При концентричному ремоделюванні лівого шлуночка відбувається компенсаторне збільшення показників циркулярної деформації та твісту. Поширення патологічного зниження глобального поздовжнього стрейну є найвищою у пацієнтів з концентричною гіпертрофією лівого шлуночка.ВЛИЯНИЕ ПОСТНАГРУЗКИ И ТИПА ГЕОМЕТРИИ ЛЕВОГО ЖЕЛУДОЧКА НА ПОКАЗАТЕЛИ ДЕФОРМАЦИИ МИОКАРДА У МУЖЧИН С АРТЕРИАЛЬНОЙ ГИПЕРТЕНЗИЕЙ - В исследовании проанализировано состояние деформации миокарда у 185 мужчин в зависимости от степени артериальной гипертензии и типа геометрии левого желудочка с помощью спекл-трекинг-эхо- кардиографии. Тяжелая степень артериальной гипертензии ассоциируется с наиболее выраженным снижением продольной деформации левого желудочка. При концентрическом ремоделировании левого желудочка происходит компенсаторное увеличение показателей циркулярной деформации и твиста. Распространенность патологического снижения глобального продольного стрейна является наиболее высокой у пациентов с концентрической гипертрофией ЛЖ.
INFLUENCE OF AFTERLOAD AND LEFT VENTRICLE GEOMETRY GRADE ON MYOCARDIAL DEFORMATAION IN HYPERTENSIVE MALES - It was analyzed the state of myocardial deformation in 185 hypertensive males, depending on the degree of hypertension and left ventricular geometry type using speckle tracking echocardiography. Severe arterial hypertension is associated with the most pronounced decline of left ventricular longitudinal strain. Concentric left ventricle remodeling is characterized by compensatory increasing in circular deformation and twist. The prevalence of pathological reduction of global longitudinal strain is the highest in patients with concentric hypertrophy.
Ключові слова: артеріальна гіпертензія, постнаван- таження, геометрія лівого шлуночка, деформація міокарда.
Ключевые слова: артериальная гипертензия, постнагрузка, геометрия левого желудочка, деформация миокарда.
Key words: arterial hypertension, afterload, left ventricle geometry, myocardial deformation
##submission.downloads##
Опубліковано
2015-06-17
Як цитувати
Колесник, М. Ю. (2015). Вплив постнавантаження та типу геометрії лівого шлуночка на показники деформації міокарда у чоловіків з артеріальною гіпертензією. Вісник наукових досліджень, (4). https://doi.org/10.11603/2415-8798.2014.4.4627
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).