Патогенетичні механізми цитологічної перебудови слизової оболонки порожнини рота у хворих на генералізований пародонтит
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.1.4585Анотація
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЦИТОЛОГІЧНОЇ ПЕРЕБУДОВИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА У ХВОРИХ НА ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ - У статті приведено результати цитологічного дослідження клітинного складу букального епітелію у хворих на генералізований пародонтит. Отримані дані дають можливість стверджувати, що цитоформологічна характеристика клітинного складу букального епітелію в осіб обстеженого контингенту відповідає картині хронічного катарального запалення. Якісні зміни епітеліоцитів характеризуються появою клітин з елементами цитопатологіі та подразнення, що вказує на можливі подальші напрямки патоморфологічних змін слизової оболонки порожнини рота при генералізованому пародонтиті. Запропонована схема патогенетичних механізмів трансформації запального процесу слизової оболонки порожнини рота ініційованого тривалоіснуючим вогнищем пародонтальної інфекції дає можливість прогнозування та своєчасного попередження виникнення хвороб, що пов’язані з системним запаленням.##submission.downloads##
Опубліковано
2015-06-16
Як цитувати
Гасюк, Н. В. (2015). Патогенетичні механізми цитологічної перебудови слизової оболонки порожнини рота у хворих на генералізований пародонтит. Вісник наукових досліджень, (1). https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.1.4585
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).