ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПАРАМЕТРІВ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО КРОВОТОКУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ РІЗНИХ ПІДТИПІВ ІШЕМІЧНОГО ІНСУЛЬТУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.3.5176Анотація
Обстежено 482 хворих із різними підтипами ІІ у гострому періоді за допомогою транскраніального дуплексного сканування: 125 (25,9 %) на КЕІ , 119 (24,7 %) на АТІ, 122 (25,3 %) на ЛІ та ГДІ – 116 (24,1 %). Виявлено особливості церебральної гемодинаміки залежно від типу ІІ. Найвищий ступінь стенозів, частоту гіпоехогенних АСБ, набільшу товщину КІМ ЗагСА і дезінтегрований КІМ відмічали при АТІ. При ЛІ спостерігали достовірно вищу Vs в екстракраніальних судинах та достовірно вищий CBF. При ГДІ виявлено достовірно нижчу товщину КІМ на фоні зниженого CBF та достовірно вищий IR в інтракраніальних артеріях. При КЕІ була достовірно нижча Vs в інтракраніальних артеріях каротидного басейну.
Посилання
Insul't : prakticheskoye rukovodstvo dlya vedeniya bol'nykh / pod red. CH. P. Vorlou. – Politekhnika, 2001. – 629 s.
Míshchenko T. S. Glavnyy spetsialist Ministerstva zdravookhraneniya Ukrainy o profilaktike i lechenii insul'ta // Ukraí̈ns'kiy medichniy chasopis. – 2011. – № 6 (86). – S. 39–41.
Cheren'ko T. M. Pokazniki mozkovoí̈ gemodinamíki u khvorikh z ríznimi patogenetichnimi pídtipami tranzitornikh íshemíchnikh atak / T. M. Cheren'ko, O. Ê. Fartushna // Mezhdunarodnyy nevrologicheskiy zhurnal. – 2011. – № 4 (42).
Caplan L. Caplan’s Stroke: a clinical approach. – 3rd ed. – Butterworth-Heinemann, 2000. – 568 p.
Dynamic Cerebral Autoregulation Is Heterogeneous in Different Subtypes of Acute Ischemic Stroke / Zhen-Ni Guo, Jia Liu, Yingqi Xing [et al.] // Plos one. - Published: March 26, 2014. DOI: 10.1371/journal.pone.0093213.
Progressive lacunar stroke: Review of mechanis, prognostic features and putative treatment / A. Del. Bene, V. Palumbo, M. Lamossa [et al.] // International Journal of Stroke. – 2012. – Vol. 7, Issue 4. – P. 321–329.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).