АНАЛІЗ НЕДОЛІКІВ І ЇХ УСУНЕННЯ – ЗАПОРУКА ЗНИЖЕННЯ ПОШИРЕННЯ ХІМІОРЕЗИСТЕНТНОГО ТУБЕРКУЛЬОЗУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2016.1.6600Ключові слова:
мультирезистентний туберкульоз, недоліки роботи.Анотація
Мета – провести аналіз недоліків у роботі обласного протитуберкульозного диспансеру.
Матеріали і методи. В основу роботи покладено дані аналітично-статистичних довідників за 2010–2014 роки та власні дослідження і спостереження.
Результати. Проаналізовані недоліки в роботі загальної медичної мережі, протитуберкульозної служби області. Встановлено, що санітарно-освітня робота як серед хворих у стаціонарі та в амбулаторних умовах, так і населення в цілому не проводиться на належному рівні.
Висновки. Усунення виявлених недоліків у роботі фтизіатричної служби сприятиме зниженню поширення туберкульозу, у тому числі мультрезистентного.
Посилання
Kornaha S. I. Sanitarno-osvitnya hramotnistʹ khvorykh na mulʹtyrezystentnyy tuberkulʹoz / S. I. Kornaha, I. T. Pʺyatnochka // Tuberkulʹoz, lehenevi khvoroby, VIL-infektsiya. – 2015. – № 4. – S. 48–52.
Melʹnyk V. M. Istoriya vynyknennya i rozvytku khimiorezystentnoho tuberkulʹozu / V. M. Melʹnyk, A. M. Prykhodʹko, L. V. Arefʺyeva // Ukrayinsʹkyy pulʹmonolohichnyy zhurnal. – 2012. – № 2. – S. 59–61.
Pʺyatnochka I. T. Shlyakhy znyzhennya rozpovsyudzhennya mulʹtyrezystentnoho tuberkulʹozu z pohlyadu ftyzioepidemiolohiyi / I. T. Pʺyatnochka, S. I. Kornaha, N. V. Tkhoryk // Visnyk sots. hihiyeny ta orh. okhorony zdorov'ya Ukrayiny. – 2014. – № 4. – S. 67–71.
Unifikovanyy klinichnyy protokol pervynnoyi, vtorynnoyi (spetsializovanoyi) ta tretynnoyi (vysokospetsializovanoyi) medychnoyi dopomohy doroslym. Tuberkulʹoz. – Kyyiv, 2014. – 179 s.
Feshchenko YU. I. Ftyzioepidemiolohiya / YU. I. Feshchenko, V. M. Melʹnyk. – Kyyiv : Zdorovʺya, 2004. – 624 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).