АНАЛІЗ ВПЛИВУ АРС-ФАКТОРІВ НА ГЕОГРАФІЧНИЙ РОЗПОДІЛ РИЗИКІВ ІНВАЛІДИЗАЦІЇ ВНАСЛІДОК СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3382Анотація
Мета: вивчення процесів інвалідизації внаслідок серцево-судинних захворювань (ССЗ) населення Житомирської області.
Матеріали і методи. Здійснено популяційне аналітичне дослідження ризиків інвалідизації за АРС-конструкцією на основі стріп-спліт-плот-дизайну. Аналіз проводився з використанням рандомізованих ефектів. У дослідження включена уся популяція Житомирської області, розглянуті усі випадки інвалідизації внаслідок ССЗ в даній популяції протягом 1999–2008 років. Аналіз даних проведено на основі ієрархічної нелінійної мікст-моделі.
Результати. Встановлено, що кожна з компонент ефекту АРС-факторів чинить високодостовірний модифікуючий вплив на просторовий розподіл ризиків інвалідизації. У Житомирській області спостерігаються два основні пікові регіони інвалідизації внаслідок ССЗ – північний і східний.
Висновки. Доведено, що впливові АРС-фактори, внаслідок нерівномірності географічного розподілу, посилювали територіальні варіації ризиків інвалідизації внаслідок ССЗ.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: інвалідизація, серцево-судинні захворювання, АРС-фактори, географічна модель.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).