ВПЛИВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНИХ ФАКТОРІВ РИЗИКУ НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ТА СМЕРТНІСТЬ ВІД ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ, АСОЦІЙОВАНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ, СЕРЕД МІСЬКИХ І СІЛЬСЬКИХ ЖИТЕЛІВ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3378Анотація
Мета: оцінка впливу медико-біологічних та соціально-гігієнічних факторів ризику хвороб системи кровообігу, асоційованих з артеріальною гіпертензією, на захворюваність і смертність міського і сільського населення на регіональнім рівні.
Матеріали і методи. Проаналізовано вітчизняні та іноземні літературні джерела, статистичні дані, результати соціологічного дослідження. Застосовано бібліосемантичний, статистичний, експертних оцінок, соціологічний методи дослідження.
Результати. При проведенні анкетування респондентів з хворобами системи кровообігу, асоційованими з артеріальною гіпертензією, виявлено найвищу частоту таких факторів ризику, як смертність родичів від хвороб цього класу, надлишкова вага, вживання алкоголю, пов’язані зі стресом умови праці, низький рівень життя, низька прихильність до лікування.
Висновки. Більша поширеність таких факторів ризику хвороб системи кровообігу, як незадовільний рівень життя, низька прихильність до лікування, низький показник охоплення диспансерним наглядом, серед жителів села, може пояснювати і більшу смертність сільського населення від хвороб цього класу.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: хвороби системи кровообігу, артеріальна гіпертензія, фактори ризику.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).