І ПИТАННЯ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ РЯДОВОГО ТА ОФІЦЕРСЬКОГО СКЛАДУ МОБІЛІЗАЦІЙНОГО РЕЗЕРВУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ НА ЕТАПІ ЗВІЛЬНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3374Анотація
Мета: вивчення придатності до військової служби військовослужбовців рядового та офіцерського складу мобілізаційного резерву Збройних Сил України.
Матеріали і методи. На основі статистичної звітності за формою № 2/мед., № 4/мед. та звітів про результати медичного огляду військовослужбовців Збройних Сил України за 2008–2012 рр. вивчалися динамічні зміни у стані придатності до військової служби на етапі звільнення.
Результати. У структурі захворювань, з приводу яких військовослужбовці були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними (обмежено придатними) до військової служби, перші місця посіли розлади психіки та поведінки (21,71%), хвороби органів травлення (18,88%), хвороби системи кровообігу (12,14%), інфекційні та паразитарні хвороби (10,40%), хвороби кістково-м’язової системи (8,11%). Серед хвороб, внаслідок яких відбулися зміни у стані придатності до служби військовослужбовців офіцерського складу, перші п’ять місць посіли хвороби системи кровообігу (40,49%), хвороби кістково-м’язової системи (15,05%), хвороби органів травлення (12,57%), хвороби нервової системи (7,17%), травми та отруєння (5,47%).
Висновки. Невизначеність причин розвитку непридатності військовослужбовців мобілізаційного резерву заважає дієвому комплектуванню Збройних Сил України в умовах часткової та повної мобілізації і вимагає подальшого дослідження.
Ключові слова: мобілізація, військовослужбовці мобілізаційного резерву, рядовий склад, офіцерський склад, придатність до військової служби.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).