РЕФОРМУВАННЯ ХІРУРГІЧНОЇ СЛУЖБИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3367Анотація
Мета: покращення якості надання хірургічної допомоги в Україні.
Матеріали і методи: проведено аналіз профілізації та забезпеченості хірургічними ліжками населення Тернопільської області.
Результати. Встановлено надлишок загальнохірургічних ліжок по області та дублювання їх у центральних районних та номерних лікарнях. Аналіз роботи хірургічних відділень свідчить про можливість збільшення навантаження (кількості операційних втручань) на одного хірурга; виявлено значну частку операцій І–ІІ рівнів складності, 25–30% з яких могли б бути виконаними в амбулаторних умовах. Майже третина хірургів області (28,8% працюючих фахівців) пенсійного або передпенсійного віку.
Висновки. Головними напрямками удосконалення системи надання хірургічної допомоги є: затвердження та реалізація державної програми стосовно гарантованого рівня медичної допомоги; продовження реформування первинної та екстреної медичної допомоги; кадрове забезпечення. Реструктуризація ліжок хірургічного профілю дозволить вже сьогодні залучити вивільнені кошти на впровадження нових технологій, медикаментозне забезпечення пацієнтів, покращення якості надання хірургічної допомоги.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: хірургічна допомога, хірургічне ліжко, операційне втручання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).