ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ В КОЛЕКТИВІ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2017.4.8658Ключові слова:
психологічний клімат, колектив, фактори, чинники психологічний клімат.Анотація
Мета: дослідити психологічні особливості формування позитивного психологічного клімату в колективі, виявити психологічні особливості формування позитивного психологічного клімату та розробити практичні рекомендації щодо формування позитивного клімату в коллективі студентів-медиків.
Матеріали і методи. Для оцінювання деяких основних проявів психологічного клімату в колективі ми скористалися картою-схемою Л. Н. Лутошкина. В експерименті взяв участь 31 студент-медик.
Результати. Розглядаючи окремо показники кожного студента-медика можна в контрольній групі виявити декілька низьких результатів. У контрольній групі були такі студенти-медики, які у відповідях на питання зазначали, що, швидше за усе, перейшли б в іншу групу, і оцінювали взаємини у своїй групі гірше, ніж у більшості колективів. У експериментальній групі в основному студенти-медики набирали високі бали і у відповідях вказували, що хотіли б залишитися навчатися у своєму колективі, а також високо оцінювали взаємини між членами своєї групи.
Висновки. Соціально-психологічний клімат – це психологічний настрій в групі, який відображає характер взаємин між людьми. Сприятлива атмосфера не лише продуктивно впливає на її результати, але і перебудовує людину, формує у неї нові можливості й проявляє потенціал. У зв’язку з цим, виникає необхідність в оптимізації стилю міжособистісної взаємодії в студентів-медиків.
Посилання
Platonov, I.P. (1990). Psykholohiia kolektyvnoi diialnosti: Teoretyko- metodolohichnyi aspekt [Psychology of collective activity: Theoretical and methodological aspect ]. Lviv: vyd-vo LDU [in Ukrainian].
Lytvynov, V.N. (1969). Psykholohichnyi klimat і ekonomichni pokaznyky. Sotsialni problemy pratsi і osvity [Psychological climate and economic indicators. Social problems of labor and education]. Ryha. Materialy naukovoi konferentsii z problem psykholohii – Materials of Scientific Conference on The Problems of Psychology [in Ukrainian].
Каrpova, A.V. (2007). Psykholohiia menedzhmentu [Psychology of management ]. Moscow: Hardarika [in Ukrainian].
Subotina, L.I. (2001). Konflikty [Conflicts]. Iaroslavl: Akademiia rozvytku [in Ukrainian]
Korolchuk, M.S. (2004). Psykhofiziolohiia diialnosti [Psychophysiology of activity]. Кyiv: Elha, Nika-Tsentr [in Ukrainian].
Mazaraki, А.А., Maksymenko, S.D., Kulakivska, L.P., Kulakivskyi, Т.I. (2012). Pidpryiemnytstvo: psykholohichni, orhanizatsiini ta ekonomichni aspekty [Entrepreneurship: psychological, organizational and economic aspects]. Kyiv: Nats. torh.-ekonom. un-t [in Ukrainian]
Utlyk, E.P. (1999). Orhanizatsiini tradytsii і orhanizatsiina kultura. Aktualni pytannia upravlinnia [Organizational traditions and organizational culture. Current issues of management]. Zbirka naukovykh prats. Moscow [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).