Показники дерматогліфіки як маркери для побудови математичних моделей ризику виникнення зубощелепних аномалій

Автор(и)

  • R. V. Kazakova ДВНЗ «Ужгородський національний університет»
  • V. S. Melnyk ДВНЗ «Ужгородський національний університет»
  • L. F. Horzov ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

DOI:

https://doi.org/10.11603/2311-9624.2018.3.9071

Ключові слова:

дерматогліфічні ознаки, маркери, зубощелепові аномалії., пальцевий відбиток

Анотація

Резюме. Дерматогліфічні обстеження широко застосовують у діагностиці багатьох уроджених і набутих захворювань. Доведено, що показники дерматогліфіки можуть бути використані як маркери полігенної системи для дослідження деяких закономірностей фенотипового прояву полігенних систем в онтогенезі. Вивчення спільних зв’язків між пальцевими відбитками і зубощелепними аномаліями може допомогти на ранньому етапі виявити осіб із генетичною схильністю.

Мета дослідження – розробити прогностичні математичні моделі можливості виникнення зубощелепних аномалій у чоловіків і жінок на основі аналізу особливостей дерматогліфічних показників.

Матеріали і методи. Проведено дерматогліфічне дослідження за методикою H. Cummins і Ch. Midlo у 34 чоловіків та у 36 жінок із зубощелепними аномаліями віком 35–44 роки. Як контроль використано результати дерматогліфічних досліджень 43 практично здорових чоловіків і 44 жінок аналогічного віку.

Результати досліджень та їх обговорення. Дискримінантні моделі за допомогою дерматогліфічних показників дозволили розділити міських жителів м. Ужгорода на здорових і хворих із зубощелепними  аномаліями. Найбільший внесок у дискримінацію між здоровими і хворими чоловіками має довжина лінії аd на правій кисті, а між здоровими і хворими жінками – наявність осьового трирадіуса t, індексу Каміннса і довжини лінії ct на лівій кисті.

Висновки. Дискримінантні моделі виникнення зубощелепних аномалій, залежно від дерматогліфічних показників, є адекватними і можуть використовуватися для раннього прогнозу ризику виникнення цього захворювання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-06-18

Як цитувати

Kazakova, R. V., Melnyk, V. S., & Horzov, L. F. (2018). Показники дерматогліфіки як маркери для побудови математичних моделей ризику виникнення зубощелепних аномалій. Клінічна Стоматологія, (3), 12–18. https://doi.org/10.11603/2311-9624.2018.3.9071

Номер

Розділ

Терапевтична стоматологія