Функціональний стан м’язів зубощелепного апарату до та після лікування дітей з аномаліями прикусу та мовленнєвими порушеннями

Автор(и)

  • P. S. Flis Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ
  • N. V. Raschenko Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ
  • V. V. Filonenko Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ
  • A. O. Melnyk Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ
  • L. O. Etnis Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ

DOI:

https://doi.org/10.11603/2311-9624.2018.4.9630

Ключові слова:

мовленнєві порушення, аномалії прикусу, міографія

Анотація

Під час обстеження ортодонтичних пацієнтів були діти з мовленнєвими порушеннями. Міодинамічна рівновага м’язів-антагоністів та синергістів – це відносна стійкість жувальних та мімічних м’язів, що протягом тривалого часу зберігається без помітних коливань, сприяє відносно стабільного стану зубощелепного апарату.

Мета дослідження – визначити функціональний стан м’язів зубощелепного апарату до та після лікування дітей з аномаліями прикусу та мовленнєвими порушеннями.

Матеріали і методи. Для досягнення поставленої мети було прийнято на лікування 44 пацієнти з вираженою ортодонтичною патологією та мовленнєвими порушеннями із нормальним слухом та інтелектом. Для визначення та аналізу показників біоелектричної активності м’язів використано метод сумарної (поверхневої) електроміографії.

Результати досліджень та їх обговорення. Після проведеного лікування спостерігали нормалізацію показників біоелектричної активності, зменшення парафункціональних проявів у м’язах та частоти спалахів спонтанної активності м’язів у стані спокою, нормалізація середньої амплітуди біопотенціалів у стані активності, відсутність фрагментацій, покращення синхронності та координації скорочень обстежених м’язів при усіх патологіях прикусу.

Висновки. Проведене ортодонтичне лікування забезпечило відновлення нейром’язового балансу зубощелепного апарату пацієнтів із різними патологіями прикусу, що має сприятливий вплив на корекцію мовленнєвих порушень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-01-24

Як цитувати

Flis, P. S., Raschenko, N. V., Filonenko, V. V., Melnyk, A. O., & Etnis, L. O. (2019). Функціональний стан м’язів зубощелепного апарату до та після лікування дітей з аномаліями прикусу та мовленнєвими порушеннями. Клінічна Стоматологія, (4), 76–83. https://doi.org/10.11603/2311-9624.2018.4.9630

Номер

Розділ

Дитяча стоматологія