Про журнал

Програмні цілі науково-практичного журналу "Медична інформатика та інженерія":

інформування працівників галузі охорони здоров’я та суміжних галузей знань/науки, науковців, педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, співробітників наукових установ медичного, фармацевтичного та біологічного профілів, громадськості про результати фундаментальних і прикладних досліджень із біомедичної інформатики та інженерії, про сучасні тенденції та процеси інформатизації, що відбуваються в економіці України.

Періодичність: 4 рази на рік.

Мови видання: українська, англійська.

Тематика та види публікацій

Журнал "Медична інформатика та інженерія" приймає до публікації статті, огляди, короткі повідомлення, листи до Редакційної колегії, що містять оригінальні матеріали досліджень за такими темами:

  1. Інформатизація системи охорони здоров’я. Тенденції розвитку медичної і біологічної інформатики та інженерії.
  2. Інформаційні, експертні та інтелектуальні системи в охороні здоров’я та біології.
  3. Інформаційні технології системних досліджень в охороні здоров’я та біології. 
  4. Проблеми управління в біомедичних системах.
  5. Оптимізація управління процесами профілактики, діагностики, лікування та реабілітації.
  6. Телемедичні технології.
  7. Математичне моделювання в охороні здоров’я та біології.
  8. Доказова медицина/фармація.
  9. Медична інженерія та електроніка.
  10. Інформаційні технології отримання, збереження, передавання та аналізу біомедичної інформації.
  11. Отримання, оброблення й аналіз біомедичних зображень і сигналів.
  12. Комп’ютерна діагностика захворювань і комп’ютерне прогнозування перебігу та наслідків патологічного процесу. 
  13. Розроблення та застосування біометричних методів. 
  14. Структуризація знань, бази знань, організація пошуку, оброблення та розповсюдження знань. 
  15. Сучасні інформаційні технології в освіті галузей знань охорони здоров’я та біології. Засоби самоосвіти.
  16. Теорія та практика дистанційної освіти.
  17. Проблеми побудови "суспільства знань".
  18. Інформатика, суспільство та національна безпека.
  19. Системна біомедицина.

За рішенням Редакційної колегії до друку також приймаються описи перспективних наукових досліджень, рецензії, довідкові, інформаційні та навчально-методичні матеріали, оголошення про наукові заходи та  повідомлення рекламного змісту з актуальних питань інформатики та інженерії в охороні здоров’я та біології.

Рецензування публікацій

Рішення про публікацію приймається Редакційною колегією на підставі результатів рецензування статей. Редакційна колегія (редакція) не бере на себе зобов’язання про роз’яснення причин відмови у публікації. Надіслані до редакції матеріали авторам не повертаються. Рукописи мають представляти матеріали, що не були опубліковані раніше та не були подані до інших видань.

Процедура

Два незалежні експерти розглядають зміст та оригінальність матеріалів, поданих для публікації у журналі. Основні принципи рецензування подвійне "сліпе" та конфіденційність. Взаємодія між автором і рецензентами відбувається через редакцію. 

Україномовні та англомовні статті оцінюються редакторами за правильністю  та оригінальністю формулювань. Будь-які дослівні цитати з інших публікацій повинні бути укладені в лапки й явно віднесені до оригінальних джерел.

Виправлення публікуються на вимогу та після редакційного огляду. В журналі можуть бути опубліковані претензії на прохання авторів або їх установ, а також після визначення наукової несумлінності. Записки опубліковані у відповідь на редакційні помилки, пов’язані з науковою та/або видавничої неправомірністю з боку авторів або рецензентів або для інформування читачів про проведене розслідування.

Редакційна колегія залишає за собою право відмовляти в публікації матеріалів, що містять ознаки плагіату

Журнал видається на платформі Open Journal System із можливістю крос-реферування за умови правильного оформлення статей.

Етика публікацій

Правову основу забезпечення практики етики публікацій становлять міжнародні стандарти: положення, прийняті на 2-й Всесвітній конференції з питань дотримання сумлінності наукових досліджень; положення, розроблені Комітетом з етики наукових публікацій (The Committee on Publication Ethics - COPE) та норми розділу "Авторське право" Цивільного кодексу України.

Політика відкритого доступу

Журнал надає негайний відкритий доступ до свого змісту, що робить дослідження вільно доступними для громадськості, підтримуючи глобальний обмін знаннями задля загального суспільного прогресу.

Усі статті з CC-BY ліцензією після прийняття рукопису до публікації, публікуються в режимі відкритого доступу, назавжди та безкоштовно для всіх, хто має бажання їх прочитати та/або скачати.

Контактна інформація 

Адреса редакції: вул. Дорогожицька, 9, м. Київ, 04112, кафедра фундаментальних дисциплін та інформатики, Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, редакція журналу "Медична інформатика та інженерія".

Електронна пошта: kiittdn.nuozu@gmail.com.

Web-site: http://www.tdmu.edu.ua; http://inmeds.com.ua/periodics/mii/.