ДИСКООРДИНОВАНА ПОЛОГОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЇЇ КОРЕКЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2019.2.9915Ключові слова:
дискоординація пологової діяльності, фосфатидилхолінАнотація
Мета дослідження – оцінювання перебігу і результату пологів для матері та плода шляхом порівняння різних методів корекції дискоординованої пологової діяльності.
Матеріали та методи. Було обстежено 120 роділей, з них 90 жінок мали в пологах дискоординовану пологову діяльність (ДПД). Першу групу (контрольну) склали 30 жінок із фізіологічним перебігом пологів, другу – 30 роділей, яким проводили корекцію ДПД згідно з наказом МОЗ України № 676 від 31.12.2004, третю – 30 роділей із ДПД, яким проведено епідуральну анестезію, четверту – 30 жінок, яким проводили комплексне лікування з використанням фосфатидилхоліну.
Предметом дослідження були показники партограм роділей, КТГ плода, рівні адреналіну, норадреналіну, простагландину F2α, окситоцину, доплерометрії, оцінка стану новонароджених.
Результати дослідження та їх обговорення. У жінок із ДПД визначено передчасний розрив плодових оболонок у 67 (74,5 %); показники адреналіну були підвищені – (7,2±0,8) нмоль/л. Під впливом лікування рівень адреналіну зменшувався в четвертій групі до (3,5±0,5) нмоль/л. Відмічали збільшення концентрації ПГF2a при ДПД до (177,2±6,9) нг/мл. Використання традиційної терапії знижувало вміст ПГF2a до (134,1±5,1) нг/мл, використання фосфатидилхоліну до (111,7±4,8) нг/мл. Аналогічні зміни спостерігалися і в показниках окситоцину: підвищення вмісту при ДПД – (173,4±10,2) пг/мл, зниження під впливом традиційного лікування (105,7±6,9 пг/мл) та запропонованого нами методу терапії – (91,3±5,6 пг/мл).
Отримані результати доплерометричного обстеження роділей із ДПД вказували на підвищення резистентності в маткових артеріях та в артеріях пуповини.
Дослідження показали, що в другій групі був найнижчий рівень кесаревого розтину – 33,3 %, у третій – 66,7 %, у четвертій – 40 %. Стан новонародженого: у другій групі вагітних у задовільному стані народилося 76,7 % новонароджених, у третій групі – 66,7 %, у четвертій групі – 73,3 %.
Висновки. За результатами оцінювання результату пологів, використання фосфатидилхоліну в комплексному лікуванні дискоординації пологової діяльності дозволяє значно знизити частоту оперативного розродження та покращити стан плода й новонародженого за рахунок нормалізації біологічно активних речовин у крові матері та плода, покращення кровотоку в матково-плацентарному комплексі і, як результат, – нормалізувати пологову діяльність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).