АКУШЕРСЬКІ Й ПЕРИНАТАЛЬНІ НАСЛІДКИ У ВАГІТНИХ ІЗ РІЗНИМ СТУПЕНЕМ ТЯЖКОСТІ ТА СТРОКАМИ МАНІФЕСТАЦІЇ ПРЕЕКЛАМПСІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.9572Ключові слова:
вагітність, прееклампсія, акушерські наслідки, перинатальні наслідкиАнотація
Мета дослідження – провести ретроспективний аналіз перебігу вагітності та пологів для визначення характеру акушерських і перинатальних ускладнень при прееклампсії.
Матеріали та методи. Аналіз проведено за результатами оцінки медичної документації (індивідуальних карт спостереження вагітної і породіллі, історій пологів, історій розвитку новонародженого) 224 вагітних із прееклампсією і 80 вагітних без прееклампсії. Крім результатів клініко-лабораторного обстеження, аналіз включав оцінку ступеня тяжкості прееклампсії та терміни її клінічних проявів. Статистичну обробку результатів дослідження проводили методами математичного аналізу з визначенням середніх величин (М±m), коефіцієнта Стьюдента і показника достовірності (статистично достовірною вважали різницю р<0,05).
Результати дослідження та їх обговорення. За результатами аналізу встановлено, що легкий ступінь прееклампсії зустрічався в 32,6 % випадків, середній ступінь – в 37,5 %, тяжкий – у 29,9 % випадків. Ранній початок ПЕ (до 34 тижнів) відзначено у 35,7 % вагітних, пізній – (після 34 тижнів) – 64,7 %. Аналіз частоти випадків ранньої та пізньої ПЕ при різному її ступені тяжкості показав, що при ранній ПЕ тяжкий ступінь зустрічався в 2,9 раза, а середній – в 2,7 раза частіше, ніж легкий ступінь. При пізній ПЕ легкий ступінь ПЕ відзначено в 1,9 раза частіше, ніж тяжкий ступінь, і в 1,2 раза частіше, ніж середній ступінь ПЕ. Крім ПЕ, інші ускладнення вагітності мали 31,7 % жінок. Найбільш часто відзначено наявність безсимптомної бактеріурії – 16,9 %, аномального розташування плаценти – 14,1 %, плацентарної дисфункції – 32,4 %, затримки росту плода – 21,1 %. Термінові пологи відбулися в 81,6 % випадків, передчасні – в 18,3 %. Серед ускладнень пологів були передчасне вилиття навколоплідних вод, аномалії пологової діяльності, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, післяпологові кровотечі. Серед перинатальних ускладнень відзначені затримка росту плода, гемодинамічні порушення, дистрес плода, асфіксія новонародженого. Несприятливий результат для дитини при тяжкому ступені і ПЕ був в 3 рази вищий, ніж при легкому ступені.
Висновок. Проведений аналіз показав, що акушерські й перинатальні наслідки при прееклампсії пов’язані з термінами розвитку даного ускладнення вагітності та ступенем його тяжкості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).