КЛІНІЧНА СИМПТОМАТИКА ОСТЕОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2008.2.9523Ключові слова:
цукровий діабет І типу у дітей, біль в спині, сколіоз, зниження мінеральної щільності кісткової тканиниАнотація
Під спостереженням знаходилось 95 дітей різного віку, хворих на цукровий діабет І типу. Був встановлений зв’язок між наявністю у наших пацієнтів болів у спині, гомілках, порушення постави та сколіозу та зниженням у них мінеральної щільності кісткової тканини різного ступеня тяжкості.
Посилання
Problems of osteoporosis / ed. prof. Kovalchuk L.A. - Ternopil: Ukrmedkniga, 2002. - 446 p.
Povoroznyuk V.V., Vilensky A.B., Grigoriev N.V. Osteopenic syndrome in children and adolescents: factors risk, diagnosis, prevention (Methodical manual). - K., 2001. - 27 p.
Cheng J.C., Guo X. Osteopenia in adolescent idiopathic scoliosis A primary problem or secondary to the spinal deformity.//spine - 1997. - Vol. 22, №15. - P. 1716-1721.
Shevchenko S.D., Ermak T. A Change of mineral density of bone tissue and biochemical parameters in children with scoliosis // Probl. osteology - 1999. - Т.2, №2. - P. 28-29.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).