ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК, ІНФІКОВАНИХ ПАРВОВІРУСОМ В19
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2008.1.9509Ключові слова:
вагітність, парвовірус В19Анотація
Проведене порівняльне дослідження ведення вагітності у жінок, інфікованих парвовірусом В19, по загальноприйнятій та запропонованій авторами схемі. Спостереження та лікування проводилося за наступною схемою: 1) у І триместрі вагітності -ультрасонографія та дослідження гормонів крові (?- ХГЛ і прогестерон) з метою ранньої діагностики ускладнень вагітності, які найчастіше виникають при парвовірусній інфекції, (загрози викидня, мимовільного викидня, відмерлої вагітності) кожні 2тижні, щонайменше 12тижнівз моменту постановки діагнозу парвовірусної інфекції, а також проводилося лікування парвовірусної інфекціїантигомотоксичними препаратами енгістол та плацента композитум; 2) у ІІ та ІІІ триместрах вагітності - ультрасонографія (доплерографія) та дослідження гормонів крові (вільного естріолу та плацентарного лактогену) з метою ранньої діагностики ускладнень вагітності, які найчастіше виникають при парвовірусній інфекції, (плацентарноїнедостатності, дисстресу плода, водянки плода, мертвого плода), атакож проводилося лікування парвовірусної інфекції антигомотоксичними препаратами енгістол та плацента композитум у комплексі з імуноглобуліном нормальним людини для внутрішньовенного введення згідно методичних рекомендацій МОЗ України "Профілактика і лікування акушерсько-перинатальних ускладнень у вагітних з парвовірусною інфекцією". Виявлено, що частота акушерсько-перинатальних ускладнень у групі, де вагітні спостерігалися за схемою, запропонованою авторами, була достовірно (р<0,05) меншою, ніжу групі, де спостереження проводилося за загальноприйнятою схемою.
Посилання
2. Infections in obstetrics and gynecology / Ed. Makarova O.V., Aleshkina VA, SavchenkoT.N. - Moscow: MED-press-inform, 2007. – 464р.
3. Guseva O. I., Katkova N. Yu., Kachalina T. S., Dobrotina A. F., et al. Clinic, diagnostics and treatment of TORCH infections during pregnancy: educational and methodical manual. - Nizhny Novgorod: Publishing house of the National Academy of Agrarian Sciences, 2005. - 46 p.
4. Bhal R. S., Davies N. J., Westmoreland D., Jones A. Spontaneous resolution of non-immune hydrops fetalis secondary to transplacental parvovirus B19 infection // Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. - 1996. - Vol. 7 (1) .- P 55-57.
5. Miyagawa S., Takahashi Y., Nagai A., Yamamoto Y. et al. Angioedema in a neonate with IgG antibodies to parvovirus B19following intrauterine parvovirus B19 infection // British Journal of Dermatology. - 2000. - Vol. 143 (2). - Р. 428-430.
6. Vafaie J., Schwartz R. A. Parvovirus B19 infections // International Journal of Dermatology. - 2004 - Vol. 43 (10) .- P. 747-749.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).