ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ АЛГОРИТМ ВЕДЕННЯ ПАЦІЄНТОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ, ХВОРИХ НА ЛЕЙОМІОМУ МАТКИ З РІЗНИМ ТИПОМ БІОЦЕНОЗУ ПІХВИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.1.8793Ключові слова:
алгоритм ведення, лейоміома матки, біоценоз піхви.Анотація
Мета дослідження – розробити алгоритм профілактики та терапії порушень біоценозу піхви жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.
Матеріали та методи. Обстежено 216 жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки. Бактеріологічно досліджено матеріал із піхви, цервікального каналу, уретри, тканин лейоматозних вузлів.
Результати дослідження та їх обговорення. У хворих на лейоміому матки переважав ІІ ступінь «чистоти» піхви – «проміжний тип» мазка (46,8 %). Бактеріальний вагіноз діагностовано у 42,6 % випадках, вагініт – у 10,2 %. Встановлена достовірна різниця між частотою визначення Mycoplasma hominis у піхвовому вмісті, цервікальному каналі та тканинах лейоматозних вузлів, де частота визначення була на 28,9 % та 27,6 % вища, Ureaplasma urealyticum – на 30,2 % та 28,4 %,Virus papilloma homynis онкогенні типи – на 18,8 % та 18,2 % відповідно. Розроблено, удосконалено та застосовано алгоритми діагностики, профілактики та терапії порушень біоценозу піхви у жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.
Висновки. Диференційований алгоритм ведення жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки, полягав у проведенні моніторингу біоценозу піхви 2–3 рази на рік, профілактичному застосуванні пробіотиків. Етіотропну терапію дисбіозу піхви, вагініту слід розпочинати з 5-ї доби терапії пробіотиками. Перспективами подальших розробок будуть дослідження ретроспективного аналізу медичної документації жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.
Посилання
Tikhomirov, A.L., & Lubni, D.M. (2006). Mioma matki [Myoma of the uterus]. Moscow: MIA [in Russian].
Tikhomirov, A.L. (2008). Sovremennoye organosokhranyayushcheye lecheniye miomy matki [Modern organ-preserving treatment of uterine fibroids]. Consilium medicum – Consilium Medicum, 10 (6), 19-23 [in Russian].
Tarabrina, E.P. (2007). Voprosy patogeneza miomy matki [Questions of the pathogenesis of uterine fibroids]. Uspekhi sovremennogo yestestvoznaniya – Successes of Modern Natural Science, 12, 170-180 [in Russian].
Tatarchuk, T.F., & Kosei, N.V. (2005). Sovremennyye printsipy diagnostiki i lecheniya miomy matki [Modern principles of diagnosis and treatment of uterine myoma]. Semeynaya meditsina – Family Medicine, 4, 67-73. [in Ukrainian].
Tatarchuk, T.F., Kosey, N.V., & Zadorozhnaya, T.D. (2009). Anatomo-funktsionalnyye osobennosti razlichnykh kliniko-patogeneticheskikh variantov leyomiomy matki [Anatomico-functional features of various clinical and pathogenetic variants of uterine leiomyoma]. Zdorovye zhenshchiny – Women's Health, 5 (41), 120-127 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
##submission.additionalFiles##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).