СУЧАСНІ АСПЕКТИ ВЕДЕННЯ БАГАТОПЛІДНОЇ ВАГІТНОСТІ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2014.2.5854Ключові слова:
багатоплідна вагітність, монохоріальна, дихоріальна двійня, ультразвукова діагностика.Анотація
В статті проведений ретельний аналіз перебігу вагітності, пологів і перинатальних результатів у 182 пацієнток з багатоплідною вагітністю в залежності від типу плацентації. Доведено, що багатоплідна вагітність - як монохоріальна, так і дихоріальна, - є чинником високого ризику перинатальних ускладнень. Встановлена виражена залежність від хоріальності частоти виявлених патологічних змін при ультраросонографії. Ретельне спостереження за пацієнтками з багатопліддям в антенатальном періоді, профілактика найбільш частих ускладнень вагітності (передчасні пологи, анемія, гестози, затримка розвитку плода), ультразвуковий моніторинг з ранніхтермінів вагітності дозволяють диференційовано підходити до ведення вагітності і пологів, сприяючи зниженню перинатальноїзахворюваності і смертності.
Посилання
Bahatoplidna vahitnistʹ. - Navchalʹnyy posibnyk pidred. Vdovychenko YU.P./ K.2011. 360 s.
Aylamazyan É.K., Kulakov V.Y., Radzynskyy V.E., Savelʹeva H.M. - Akusherstvo: natsyonalʹnoe rukovodstvo. -M.: HÉOTAR-Medya, 2007.
LapachS.N., ChubenkoA.V., Babych P.N. Statystycheskye metody v medyko-byolohycheskykh yssledovanyyakh s yspolʹzovanyem Exel. - K.: Moryon. - 2000. - 320s.
Frolova O. H.,Matveenko M. E. Mnohoplodnye rody y ykh yskhody dlya matery. Problemy beremennosty, 2001, №3, s.3 -5.
Practice Committee of the Society for Assisted Reproductive Technology and the American Society for Reproductive Medicine. Guidelines on the numberof embryos transferred. Fertil. Steril. 2004; 82 Suppl. 1-2.
Blickstein I., Keith L.G. Multiple Pregnancy. Epidemiology, Gestation & Perinatal outcome. 2005, Informa UK Ltd. - 946 p.
Kuwata T., Matusubara S., Ohkuchi A. et al. The risk of birth defects in dichorionic twins conceived by assisted reproductive technology. Twin Res. 2004; 7: 223-227.
Sebire N., Snijders A. etal. // Brit. J. Obstet. Gynaecol. - 1997. - Vol.104. - P. 1203- 1207.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).