ОСОБЛИВОСТІ ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНО ОБУМОВЛЕНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ РЕПРОДУКТИВНОЇ СИСТЕМИ У ПАЦІЄНТОК З ГІПЕРАНДРОГЕНІЄЮ ПОЄДНАНОГО ГЕНЕЗУ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2015.2.4816Ключові слова:
безпліддя, гіперандрогенія, діагностика, лікування.Анотація
Було обстежено 105 жінок з гіперандрогенією поєднаного генезу у віці від 19 до 38 років. Результати проведених досліджень свідчать, що основними причинами порушення репродуктивної функції пацієнток з гіперандрогенією є ановуляція (47,1 %) і недостатність лютеїнової фази (52,9 %). При ановуляторній формі порушення репродуктивної системи характерні клінічні та лабораторні ознаки як яєчникової, так і наднирковозалозної гіперандрогенії, але з переважанням яєчникового компонента. Репродуктивна функція пацієнток з ановуляторною формою гіперандрогенії проявляється високою частотою первинного безпліддя - 63,6 %. Для пацієнтів з гіперандрогенією і недостатністю лютеїнової фази характерні клінічні та лабораторні ознаки як яєчникової, так і наднирковозалозної гіперандрогенії, але з переважанням наднирковозалозного компонента. Репродуктивна функція пацієнток з недостатністю лютеїнової фази характеризується високою частотою як мимовільного переривання вагітності терміном до 12 тижнів - 24,4%, так і первинного безпліддя - 35,1 %. Проведення індивідуальної гормональної корекції з врахуванням показників метаболізму андрогенів виявлених порушень репродуктивної системи у пацієнток з гіперандрогенією сприяє зменшенню клінічних проявів андрогенозалежної дермопатії, нормалізації менструальної та стійкому відновленню репродуктивної функцій, при цьому загальна ефективність терапії становить 68,0 %.
Посилання
Besplodnyy brak : rukovodstvo dlya vrachey / pod red. V. Y. Kulakova. - M. : Héotar-medya, 2012. - 611 s.
Vdovychenko YU. P. Neplidnistʹ u zhinok z leyomiomoyu matky / YU. P. Vdovychenko, D. S. Ledin / / Pediatriya, akusherstvo ta hinekolohiya. - 2005. - № 6. - S. 89-93.
Vedennya vahitnosti u zhinok pislya korektsiyi nepliddya / A. V. Boychuk, N. V. Petrenko, V. I. Koptyukh [ta in.] / / Visn. nauk. doslidzhenʹ. - 2012. - №4 . - S. 57-58.
Vovk I. B. Korektsiya hormonalʹnykh porushenʹ pry poyednanykh formakh neplidnosti / I. B. Vovk, A. H. Kornatsʹka / / Pediatriya, akusherstvo ta hinekolohiya. - 2011. - № 4. - S. 147-149.5. Dubossarskaya 3. M. Éndokrynnoe besplodye u zhenshchyn: patofyzyolohycheskye mekhanyzmy y podkhody k lechenyyu / 3. M. Dubossarskaya / / Likuvannya ta diahnostyka. - 2006. - № 1. - S. 39-45.
Zhuk S. Y. Yndyvydualʹnyy podkhod k korrektsyy narushenyy ovaryo-menstrualʹnoho tsykla / S. Y. Zhuk, E. A. Nochvyna, L. D. Zakhurdaeva / / Zdorovʹe zhenshchyny. - 2007. - № 2. - S. 158-162.
Ivanyuta L. I. Poetapna diahnostyka ta likuvannya bezplidnosti v shlyubi / L. I. Ivanyuta, S. O. Ivanyuta / / Nova medytsyna. - 2012. - № 4. - S. 28-31.
Aral S. O. The increasing concern with infertility. Why now? / S. O. Aral, W. Cates / / JAMA. - 2010. - Vol. 250, Yo. 17. - P. 2327-2331.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).