ПРЕДИКТОРИ ФОРМУВАННЯ ПОРУШЕННЯ МИКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ І ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2016.3.6977Ключові слова:
діти першого року життя, кишковий дисбактеріоз, профілактика.Анотація
Метою дослідження було виявлення чинників порушення мікрофлори кишечнику та надання профілактичних заходів. Обстежено 30 дітей. Визначені фактори ризику: у половини дітей вік батьків 30 і більше років; обтяжена спадковість, здебільшого з боку матері, хронічні захворювання органів травлення (70%), ЛОР-органів (23,3%), алергічні реакції і захворювання (40%); патологічна вагітність у всіх жінок (токсикоз, гострі та загострення хронічних захворювань, дефіцитна анемія); патологічні пологи (кесарів розтин у 16,6% вагітни). У 30% пацієнтів виявлено подовження фази транзиторного дисбіозу новонародженої дитини до другого півріччя життя. Клінічні прояви дисбактеріозу в дітей відповідали легкій компенсованій формі (I ступень тяжкості) але дані бактеріологічного дослідження -II–III мікробіологічним ступеням дисбіозу. Профілактику дисбактеріоза потрібно починати з дитячого віку майбутньої мами; під час вагітності жінкам "групи ризику" слід проводити дослідження стану біоценозу кишечнику і коригувати його порушення. Діти, народжені від матерів цієї групи ризику, потребують первинної профілактики порушення мікробіоценоза кишечника.Посилання
Ye.M.Luk'yanova, D.S.Yankovskiy, G.S.Dyment, YU.G.Antipkin, V.V.Berezhnoy, Ye.Ye.Shun'ko, S.A.Kramarev. Nekotoryye zamechaniya otnositel'no taktiki ispol'zovaniya probiotikov v neonatologii i pediatrii // Sovremennaya pediatriya.- 2005.- №3 (8).- S. 230-240.
Perez P, Dore J, Leclers O et al. Bacterial imprinting of the neonatal immune system: lessons from Maternal cels. Pediatrics. 2007; 6: 724-732.
YU.D. Godovanets', O.S. Godovanets'. Faktori riziku ta mekhanízmi viniknennya disbíotichnikh porushen' kishkívnika u novonarodzhenikh. Suchasní mozhlivostí funktsíonal'noí̈ korektsíí̈.// Sovremennaya pediatriya.-2004.-№3(4).-S.25-30.
Beregovaya T.V. Zastosuvannya probíotikív u klíníchníy praktitsí: gorizonti rozshiryuyut'sya // Zdorov'ya Ukraí̈ni.- 2008, lyutiy.-№ 41 (185).
Khavkin A.Í. Porushennya míkroyekologíí̈ kishechnika. Printsipi korektsíí̈ Metod. rekomendatsíí̈.- Mosk. NDÍ pedíatríí̈ í dityachoí̈ khírurgíí̈.- M.-2004.- 40 s.
O.M.Luk'yanova, YU.G.Antipkin, D.S.Yankovskiyi i dr. Perspektivy ispol'zovaniya probiotikov v pediatrii //Zbírnik prats' satelítnogo simpozíumu «Suchasní aspekti zastosuvannya probíotikív v pedíatríí̈».-Kií̈v, 28 travnya 2008 r.- S.4-20.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).