ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2016.1.6139Анотація
У 284 хворих дослідили особливості клініки віддалених наслідків черепно-мозкової травми (ЧМТ) залежно від варіанту перебігу. Встановили, що віддалені наслідки ЧМТ були представлені трьома варіантами перебігу: стаціонарним – у 35,56 %, пароксизмальним – у 27,46 % та прогресуючим – у 36,98 % хворих. Найбільший відсоток пацієнтів (41,09 %) з легкою ЧМТ мали прогресуючий, а середньої тяжкості ЧМТ – стаціонарний перебіг (39,78 %). За наявності в анамнезі тяжкої ЧМТ, відсоток хворих із стаціонарним та прогресуючим перебігом був на одному рівні (35,59 % – стаціонарний, 36,44 % – прогресуючий). Прогресуючий перебіг поєднувався з тривалішим катамнезом травми, тяжчим неврологічним дефіцитом, нижчим рівнем когнітивного функціонування та вищим рівнем депресії. схильність до прогресування зростала з подовженням катамнезу і за наявності легкої ЧМТ в анамнезі.
Посилання
Neuropsychological outcomes of mild traumatic brain injury, post-traumatic stress disorder and depression in Iraq-deployed Us Army soldiers / J. J. Vasterling, K. Brailey, s. P. Proctor [et al.] // Br. J. Psychiatry. – 2012. – № 201 (3). – р. 186–192.
Gardner R. C. epidemiology of mild traumatic brain injury and neurodegenerative disease / R. C. Gardner, K. Yaffe // Mol. Cell neurosci. – 2015. – Vol. 66 (Pt B). – P. 75–80.
De Kosky s. t. traumatic brain injury—football, warfare, and long-term effects / s. t. De Kosky, M. D. Ikonomovic, s. Gandy // new england Journal of Medicine. – 2010. – № 363. – P. 1293–1296.
Feasibility of the neurological outcome scale for traumatic
Brain Injury (nos-tBI) in Adults / e. A. Wilde, s. R. McCauley,
t. M. Kelly [et al.] // Journal of neurotrauma. – 2010. – Vol. 27, Issue 6.
– P. 975–981.
www.moca-test
The validity of the Hospital Anxiety and Depression scale. An updated literature review / I. Bjelland, A. Dahl, t. Haug, D. Neckelmann // Journal of Psychosomatic Research. – 2002. – Vol. 52, Issue 2. – P. 69–77.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).