ПСИХОЛОГІЧНІ ТА НЕЙРОГОРМОНАЛЬНІ ВІДХИЛЕННЯ У ХВОРИХ ІЗ НЕВРОГЕННИМ СІАЛОАДЕНІТОМ ДО ТА ПІСЛЯ ПРОГРАМОВАНОЇ СЕНСОРНОЇ ДЕПРИВАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2016.1.6134Анотація
Обстежено 47 хворих із неврогенним сіалоаденітом. Виявлено в цій групі порушення у ланці симпатоадреналової системи, яке після проведеного лікування практично нормалізувалося у більшості обстежених. Поряд з цим при психологічному обстеженні (за даними тесту люшера) виявлено нестійкість саморегуляції ЦНC, зниження самочуття, активності, настрою за даними САН та високі значення за шкалою нейротизму за даними опитувальника EPQ (Г. Айзенк), що свідчить про схильність у цих хворих до розвитку невротичних розладів.
Посилання
Kostyukovskaya l. s. Udoskonalenyy metod vyznachennya serotoninu krovi khvorykh v klinichniy nevrolohiyi ta psykhiatriyi / l. s. Kostyukovskaya // Ukr. visnyk psykhonevrolohiyi. – 1993. – № 1. – s. 51–54.
Baru A. M. Metodyka yssledovanyya katekholamynov s povyshenyem spetsyfychnosty tryoksyyndolovoy protsedury /A. M. baru, T. P. boyko ; v kn.: aktualʹnye problemy eksperyment. y klyn. éndokrynolohyy (tez. respub. konf., Kharʹkov,dekabrʹ 1979). – 1979. – s. 126–127.
Hozhenko a. I. Fizioterapevtychni metody – prohramovane biokeruvannya likuvannyam naslidkiv zakrytykh cherepno-mozkovykh travm : monohrafiya / Hozhenko a. I., Korshnyak V. O., Nasibullin B. A.– Odesa ; kharkiv, 2016. – 72 s.
Hozhenko A. Y. Osnovy postroenyya teoryy bolezny /A. Y. Hozhenko. – Odessa, 2015. – 75 s.
Nasibullin B. A. Obgruntuvannya zastosuvannya metodu sensornoyi depryvatsiyi dlya korehuvannya astenonevrotychnykh rozladiv / B. A. Nasibullin, V. O. Korshnyak // Visnyk naukovykh doslidzhenʹ.– 2014. – № 4. – s. 13–15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).