ВПЛИВ КОМБІНОВАНОЇ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ КАНДЕСАРТАНУ АБО ЛІЗИНОПРИЛУ НА ДІАСТОЛІЧНУ ФУНКЦІЮ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ ІХС ІЗ СУПУТНІМ ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2016.1.6110Анотація
ВПЛИВ КОМБІНОВАНОЇ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ КАНДЕСАРТАНУ АБО ЛІЗИНОПРИЛУ НА ДІАСТОЛІЧНУ ФУНКЦІЮ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ ІХС ІЗ СУПУТНІМ ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ
Представлено результати особливостей змін показників діастолічної функції лівого шлуночка (ДФлш) у хворих на Іхс: стабільну стенокардію напруги із супутнім цукровим діабетом (ЦД) 2 типу до лікування та через 3 місяці після використання комплексної стандартної терапії із застосуванням кандесартану або лізиноприлу. Відмічено зниження проявів діастолічної серцевої недостатності у даних пацієнтів та більш виражене поліпшення показників ДФлш через 3 місяці лікування при застосуванні кандесартану порівняно з групою лізиноприлу.
Посилання
Huxley R. excess risk of fatal coronary heart disease associated with diabetes in men and women: meta–analysis of 37 prospective cohort studies / R. Huxley, F. Barzi, M. Woodward // B.M.J. – 2006. – Vol. 332, № 7533. – P. 73–78.
American Diabetes Association: Clinical practice recommendations 2006 // Diabetes Care. – 2006. – Vol. 29, suppl. 1. – P. s1–85.
Coronary colaterals in patients with normal and impaired left ventricular systolic function / R. Ilia, s. Carmel, C. Cafri, V. Gueron // Int. J. Cardiol. – 1998. – Vol. 63, № 2. – P. 151–153.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).