ГІСТОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ ГЕМОПОЕТИЧНИХ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН ФЕТАЛЬНОЇ ПЕЧІНКИ ЗА РІЗНИХ УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ КЛІТИННОЇ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2013.2.5789Анотація
Фетальна печінка є унікальним та недостатньо дослідженим джерелом гемопоетичних стовбурових клітин. Відомо, що стовбурові клітини фетальної печінки здатні до диференціювання в адипогенному, хондрогенному та остеогенному напрямку, однак ці наукові дослідження проводили in vitro та з додаванням до культиваційних середовищ певних чинників, що сприяли процесу диференціації у необхідному напрямку.
Дослідження особливостей диференціації ГСКФП in vivo дозволяє спрогнозувати можливі напрямки клітинної диференціації та обґрунтувати практичне застосування методу клітинної трансплантації.
Посилання
Kerymov V. Y. Novye vozmozhnosty revaskulyaryzatsyy konechnosty pry khronycheskoy yshemyy: ynduktsyya anhyoheneza putem autotransplantatsyy aspyrata kostnoho moz·ha u bolʹnykh s oblyteryruyushchym aterosklerozom sosudov nyzhnykh konechnostey / V. Y. Kyrymov // Klinichna khirurhiya. − 2009. − № 5. S. 27–30.
Structural and functional remodeling of skeletal muscle microvasculature is induced by simulated microgravity / M. D. Delp, P. N. Colleran, M. K. Wilkerson, M. R. McCurdy // Am. J. Physiol. Heart. Circ. Physiol. – 2005. − Vol. 5. − № 4 − R. 278–299.
Kukharchuk A. L. Stvolovye kletky: eksperyment, teoryya, klynyka. Émbronalʹnye, mezenkhymalʹnye, neyralʹnye y hemopoétycheskye stvolovye kletky/ A. L. Kukharchuk, V. V. Radchenko, V. M. Syrman. – Chernovtsy : Zoloti lytavry, 2004. – 505 s.
Knyazeva T. A. Pervychnyy mekhanyzm povrezhdenyya kletok v yshemyzyrovannoy tkany / T. A. Knyazeva // Vestn. akad. med. nauk SSSR. – 1974. – № 12. – S. 3–8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).