ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНИХ ЗМІН АНГІОАРХІТЕКТОНІКИ МІКРОГЕМОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ШЛУНОЧКІВ СЕРЦЯ ПРИ ПОСТРЕЗЕКЦІЙНІЙ ЛЕГЕНЕВІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.4.5657Анотація
Морфологічними методами вивчено особливості структурних змін ангіоархітектоніки мікрогемоциркуляторного русла шлуночків серця дослідних тварин після правосторонньої пульмонектомії. Встановлено, що остання призводить до розвитку легеневого серця та вираженої структурної перебудови ангіоархітектоніки мікрогемоциркуляторного русла шлуночків серця, яка характеризується звуженням просвіту приносної (артеріоли, прекапіляри), обмінної (капіляри) та розширенням його венозної частини (посткапіляри, венули), зміною просторової орієнтації мікросудин, безсудинними зонами. більш виражені структурні зміни судин мікрогемоциркуляторного русла домінують у правому шлуночку декомпенсованого легеневого серця.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).