МЕХАНІЗМИ ТА ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІН СИСТЕМИ ІМУНІТЕТУ В ГЛУХИХ І ПРИГЛУХУВАТИХ ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.4.5651Анотація
З метою аналізу основних показників клітинного та гуморального імунітету, обстежено 102 дітей із нейросенсорною, чи кондуктивною глухотою/приглухуватістю (ГПГ). Встановлено, що у дітей із ГПГ знижений відносний вміст ТCD3+ -лімфоцитів на 46,29 % і 44,29 % за рахунок TCD4+ -лімфоцитів-хелперів на 49,58 % і 44,27 % (сильніше за нейросенсорної ГПГ) та, дещо менше, TCD8+ -лімфоцитів-супресорів – на 37,50 % і 43,65 %, нижча фагоцитарна активність нейтрофільних гранулоцитів на 14,06–45,76 % і компенсаторно вище фагоцитарне число (більше нейросенсорної ГПГ). Гуморальна імунна відповідь у дітей із кондуктивною ГПГ, причиною яких були переважно середні біауральні отити, характеризується компенсаторним зростанням загального пулу BCD20+ -лімфоцитів на тлі вагомого зниження їх секреторної активності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).