КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ КАЛЬЦІЙ-ФОСФОРНОГО ОБМІНУ, КАЛЬЦІЙРЕГУЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ І БІОХІМІЧНИХ МАРКЕРІВ МЕТАБОЛІЗМУ В ДІТЕЙ 6–7-РІЧНОГО ВІКУ З РІЗНОЮ ІНТЕНСИВНІСТЮ КАРІЄСУ ЗУБІВ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.4.5646Анотація
Результати проведених досліджень переконливо свідчать про зниження мінералізувального потенціалу змішаної слини на тлі порушення основних показників мінерального обміну, кальційрегулювальних систем і біохімічних маркерів метаболізму в сироватці крові дітей молодшого шкільного віку із субкомпенсованою формою активності каріозних уражень зубів. Виявлено зворотний кореляційний зв’язок між інтенсивністю карієсу зубів, дефіцитом загального та іонізованого кальцію, а також падінням активності лужної фосфатази у ротовій рідині даного контингенту обстежених. Пригнічення функції кісткового ізоферменту лужної фосфатази у сироватці крові прямо корелювало зі зниженням активності даного ферменту в змішаній слині. Між вірогідним дефіцитом активного метаболіту вітаміну Д3 у сироватці крові та інтенсивністю каріозних уражень зубів у дітей молодшого шкільного віку було зареєстровано зворотну кореляційну залежність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).