ДИНАМІКА ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ НА ХВОРОБИ ОКА ТА ЙОГО ПРИДАТКОВОГО АПАРАТУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.3.3505Анотація
Мета: проведення наукового аналізу статистичних даних захворюваності за класом хвороб ока та його придаткового апарату серед населення України, з урахуванням регіональних особливостей та результатів оперативного моніторингу рівнів вперше зареєстрованої у поточному році офтальмологічної патології у регіонах України.
Матеріали і методи. Вивчалися дані офіційної статистики за 2008–2013 років. Використано комплекс методів, який включав статистичний, епідеміологічний, графічний аналіз динамічних рядів показників захворюваності на хвороби ока та його придаткового апарату серед населення основних адміністративних територій України.
Результати. Аналіз особливостей формування офтальмологічної захворюваності населення України дав змогу виявити численні регіональні розбіжності та їх сформовані тенденції за 2008–2013 рр. у різних вікових групах населення.
Висновки. Отримані результати свідчать про доцільність подальшого ведення такого моніторингу як інформаційного підґрунтя вибіркового поглибленого вивчення причин та розробки заходів профілактики захворюваності на хвороби ока та його придаткового апарату в розрізі адміністративних територій України.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: офтальмологічна патологія, моніторинг, захворюваність, регіональні особливості.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).