ГРИП ТА ПИТАННЯ ВАКЦИНАЦІЇ ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2019.3.10595Ключові слова:
грип, вакцинація, проблеми, контрольАнотація
Мета: підвищити обізнаність населення, медичних працівників, студентів щодо епідемічної ситуації на грип і ГРВІ та можливих наслідків захворювання і методів їх профілактики шляхом донесення інформації до широкого загалу не тільки медиками, але і громадськими організаціями.
Матеріали і методи. Проаналізовано показники вакцинації проти грипу за 2018 р. серед населення Тернопільської області, враховуючи дані Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Результати. Вакцинація від грипу необхідна дітям, здоровим дорослим людям, а також пацієнтам із високим ризиком виникнення та тяжким перебігом інфекцій. За даними ВООЗ, щороку зростає рівень захворюваності та випадки тимчасової непрацездатності на грип та ГРВІ, що призводить до значних економічних збитків. У роботі проаналізовано сучасні можливі методи профілактики і хіміотерапії грипу в людей, рекомендовані ВООЗ. Проведено аналіз вірусів, що циркулювали в 2018 р., та методи профілактики грипу за 2018 р. у Тернопільській області серед дорослого і дитячого населення. Розраховано можливі показники захворюваності на наступний епідемічний сезон із урахуванням штамів вірусів грипу, які будуть циркулювати. Показано необхідність зростання ролі громадських організацій, зокрема всеукраїнської ГО «Батьки за вакцинацію», в питанні профілактики даних захворювань.
Висновки. Враховуючи низький відсоток вакцинованих людей, особливо дитячого населення, необхідно приділити велику увагу профілактиці грипу не тільки медикам, але і громадським організаціям.
Посилання
Tsentr hromadskoho zdorovia Ukrainy [Public Health Center of Ukraine]. Retrieved from: https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/zakhvoryuvanist-na-grip-ta-grvi-v-ukraini?fbclid=IwAR1YhqzV1SnTLIgaDcrZpYvtipquDEwU6tbG3emxiiUlbtXwsZnOEuvQf2o [in Ukrainian].
Nair, H., Abdullah Brooks, W., & Katz, M. (2011). Global burden of respiratory infections due to seasonal influenza in young children: a systematic review and meta-analysis. Lancet, 378, 1917-1913. DOI: https://doi.org/10.1016/S0140-6736(11)61051-9
Thompson, W.W., Weintraub, E., Dhankhar, P., Cheng, O.Y., Brammer, L., & Meltzer, M.I. (2009). Influenza other respi viruses. Estimates of US Influenza-associated Deaths Made Using Four Different Methods, 37-49.
Pronum. Retrieved from: https://promum.com.ua/zdorovie/batki-za-vaktsinatsiyu-yak-malenka-initsiativa-peretvorilasya-na-velikij-ruh/?fbclid=IwAR2LtP79ofv8M-LN1xXRxLjn-lVMq1UlUpUAV
WHO recommended surveillance standards, Second edition. Retrieved from: https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).