ВИВЧЕННЯ ДУМКИ ІНОГОРОДНІХ СТУДЕНТІВ ЩОДО ДОСТУПНОСТІ ТА ЯКОСТІ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2019.3.10592Ключові слова:
анкетування, медичне обслуговування, іногородні студенти, деклараціяАнотація
Мета: виявити основні проблеми у сфері охорони здоров’я, що стосуються доступності та якості медичного обслуговування іногородніх студентів, пошук методів та способів вирішення цих проблем.
Матеріали і методи. Проведено анонімне соціологічне опитування методом анкетування 100 іногородніх студентів ІІІ–VІ курсів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Результати. Медичне обслуговування іногородніх студентів зумовлює багато проблем: віддають перевагу при погіршенні самопочуття альтернативним варіантам допомоги (поради колег, родичів, знайомих, пошук інформації в мережі «Інтернет»), а не професійній допомозі лікарів; неприязне ставлення з боку медичного персоналу до іногородніх студентів; небажання консультувати їх чи надавати інші види медичної допомоги.
Виявлено, що більшість іногородніх студентів (57,0±5,0) % у разі погіршення самопочуття звертається за медичною допомогою до родичів, (30,0±4,6) % – шукають аналогічні симптоми захворювання в мережі «Інтернет», що призводить до виникнення ускладнень. Більшість (81,0±3,9) % іногородніх студентів підписала декларацію за місцем проживання ще до вступу в навчальний заклад, це може зумовлювати труднощі при отриманні медичної допомоги через віддалене їх розташування. Тільки (42,0±4,9) % опитаних звертаються у лікувально-профілактичні заклади з метою профілактики захворювань, періодичного обстеження, що призводить до виявлення хвороб на пізніх термінах, іноді вже у термінальній стадії. Для удосконалення медичного обслуговування іногородніх студентів необхідно проводити санітарно-просвітню роботу, тижні профілактики найбільш поширених та небезпечних захворювань у навчальних закладах.
Посилання
Hutor, T.H. (2013). Retrospektyvni osnovy protsesu stanovlennia ta rozvytku hrupovoho metodu ekspertnoho otsiniuvannia [Retrospective basis of the formation and development process of the group method of expert evaluation]. Suchasni medychni tekhnolohii – Modern Medical Technologies, 2, 37-39 [in Ukrainian].
Moskalenko, V.F., Hulchii, T.S., & Hruzieva, T.S. (2013). Hromadske zdorovia [Рublic health]. Vinnytsia: Nova knyha [in Ukrainian].
Paniotto, V.I. (2017). Metody opytuvannia [Survey methods]. Kyiv: Kyievo-Mohylianska akademiia [in Ukrainian].
Saveleva, Zh.V. (2011). Potreblenye meditsynskikh uslug ili okazanye medytsynskoy pomoshchi: konstruirovanye obrazov platnoy i besplatnoy meditsyny sredstvami massovoy kommunykatsii [Consumption of medical services or the provision of medical care: designing images of paid and free medicine using mass communication]. Zhurnal sotsyologii i sotsyalnoy antropologii – Journal of Sociology and Social Anthropology, 5, 347-355 [in Russian].
Arrow, K.J. (1963). Uncertainty and the welfare economics of medical care. American Economic Review, 53, 941-973.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).