ПРИХИЛЬНІСТЬ ДО ДОВГОТРИВАЛОЇ ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ПІСЛЯ ІНФАРКТУ МІОКАРДА
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2018.1.9233Ключові слова:
інфаркт міокарда, вторинна профілактика, післяінфарктний період, прихильність, комплаєнс.Анотація
Мета: оцінити прихильність до довготривалого лікування хворих після інфаркту міокарда (ІМ) залежно від реваскуляризації.
Матеріали і методи. Обстежено 152 хворих із інфарктом міокарда, яких поділено на групи: 1а – прихильні (за анкетуванням Morisky-Green), із перкутанним коронарним втручанням (ПКВ) (n=47), 1б – прихильні, без ПКВ (n=30); 2а – не прихильні, із ПКВ (n=25), 2б – не прихильні, без ПКВ (n=50). Оцінювали зміни клініко-лабораторних та ехокардіографічних значень.
Результати. У всіх хворих не зменшувався індекс маси тіла, а 2/3 курять і досі. Серед осіб 1а групи, на відміну від решти груп, знижувались частота серцевих скорочень (ЧСС), систолічний та діастолічний артеріальний тиск (САТ та ДАТ), глюкоза та холестерол, і через 24 місяці зміни утримувались. Також у них достовірно змінювалась геометрія серця.
Висновки. Після ІМ зберігається частковий комплаєнс. У цих пацієнтів встановлено дуже низьку прихильність до немедикаментозних методів вторинної профілактики та заходів із корекції факторів ризику і модифікації стилю життя, що зумовлює необхідність оптимізації організаційно-профілактичних заходів на амбулаторному етапі.
Посилання
Vsesvitnia federatsiia sertsia [World Federation of Heart]. – Retrieved from: https://www.worldheartday.org/resources/
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy [State Statistics Service of Ukraine]. – Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua/
Dorohoi, A.P., Manoilenko, T.S., Revenko, I.L., & Dorokhina, H.M. (Eds.). (2017). Problemy zdoroviya i tryvalosti zhyttia v suchasnykh umovakh [Problems of health and life expectancy in modern conditions]. Kyiv [in Ukrainian].
Koval, E.A. & Parkhomenko A.N. (2017). Inovatsii vo vtorichnoy profilaktike serdechno-sosudistykh zabolevaniy: polipil Trinomiya [Innovations in secondary prevention of cardiovascular diseases: polypin Trinomy]. Zdorovia Ukrainy – Health of Ukraine, 20, 14-15 [in Russian].
Shumakov, V.A. (2017). Lecheniye ostrogo koronarnogo sindroma v realnoy praktike: narashchivaya oboroty, budte ostorozhny na virazhakh [Treatment of acute coronary syndrome in real practice: increasing the speed, be careful on the turns]. Zdorovia Ukrainy – Health of Ukraine, 1, 10-11 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).