ДІАГНОСТИЧ НИЙ АЛГОРИТМ ТА ОБ’ЄМ ДОСЛІДЖЕННЯ ХВОРИХ З ПІДОЗРОЮ НА ЛЕГЕНЕВИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА РАК ЛЕГЕНЬ

Y. F. Koshak

Анотація


Мета: встановити фактори, які сприяють розвитку пухлини у хворих, що перенесли туберкульоз легень, та удосконалити діагностичний алгоритм більш раннього виявлення раку в осіб, що знаходяться на обліку в протитуберкульозних диспансерах.

Матеріали і методи. Представлено сучасні методи діагностики легеневого туберкульозу та раку легень, хірургічні методи верифікації легеневого туберкульозу та раку легень.

Результати. Розроблено та впроваджено в практику охорони здоров’я для ранньої діагностики раку легень «Спосіб ранньої діагностики поєднаних форм легеневого туберкульозу та раку» (патент № UA 85416 від 25.11.2013 р.). Удосконалено анкету для скринінгу та оригінальний метод математичного диференціально-діагностичного алгоритму у хворих на різних етапах амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги.

Висновки. Для діагностики раку легень у доклінічній фазі на сучасному етапі велике значення має спіральна комп’ютерна томограма з контрастуванням та відеоторакоскопія з біопсією утвору і підозрілими на метастазування лімфатичними вузлами.

Ключові слова


туберкульоз легень; не дрібноклітинний рак легень; спіральна комп’ютерна томограма з контрастуванням; відеоторакоскопія.

Повний текст:

тут

Посилання


Matias, Prokop & Gamansky, Michayel (2007). Komp'yuternaya tomografiya [Computed tomography]. Moskva, Vol.2 [in Russian].

Panasyuk, A. V. & Pyatnochka I. T. (1993). Optimizatsiya differentsial'noy diagnostiki tuberkuleza i raka legkikh na osnove matematicheskogo metoda [Optimization of the differential diagnosis of tuberculosis and lung cancer based on the mathematical method]. Problemy tuberkuleza – Problems of tuberculosis, 3, 20-24 [in Ukrainian].

Smith, G.U., Mechev, D.S. & Syvachenko, T.P. (2009). Promeneva diahnostyka [Radiation diagnostics]. Kyiv: Medytsyna Ukrayiny, Vol.1, 117-264 [in Ukrainian].

Ashizawa, K. (2004). Coexistence of lung cancer and tuberculoma in the same lesion:demonstration by high resolution and contrast-enhanced dynamic СТ/ K. Ashizawa. British Journal of Radiology, Vol. 77, 959-962.

Collins, J. (2001). CT signs and patterns of lung disease. Radiol. Clin. North Am. Vol. 39(6), 1115-1135.
DOI: http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2016.4.7548

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.