СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ З ХВОРОБАМИ КРОВІ ТА КРОВОТВОРНИХ ОРГАНІВ
Анотація
Мета: обґрунтувати та розробити сучасну модель надання медичної допомоги хворим на хвороби крові та кровотворних органів на регіональному рівні.
Матеріали і методи. У дослідженні використано бібліосемантичний, системного підходу, аналітико-синтетичний методи.
Результати. Розроблена модель ґрунтується на принципово нових функціонально-організаційних підходах: створення структурованої за рівнями медичної допомоги моделі із залученням до надання гематологічної допомоги на первинному рівні лікарів загальної практики – сімейних лікарів; на вторинному рівні в рамках госпітального округу створення діагностично-консультативних кабінетів з денними стаціонарами та на третинному рівні в складі обласної клінічної лікарні – обласного гематологічного центру.
Висновки. Недоліки у наданні гематологічної допомоги пов’язані з організаційно-управлінськими аспектами. Стратегічним напрямком розробленої моделі стало підвищення якості, ефективності та доступності гематологічної допомоги через реалізацію заходів управлінського та організаційного характеру. Структурну основу запропонованої моделі складають наявні ресурси системи охорони здоров’я, однак її впровадження вимагає додаткових фінансових ресурсів на матеріально-технічне забезпечення відповідно до галузевих стандартів.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: хвороби крові та кровотворних органів, організація медичної допомоги, модель.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).