ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «НОВЕ ЖИТТЯ» – НОВА ЯКІСТЬ ОХОРОНИ МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА»
Анотація
Мета: аналіз та оцінка перших результатів впровадження Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства».
Матеріали і методи. Проаналізовано діяльність перинатальних центрів ІІІ рівня за розробленими індикаторами якості.
Результати. У перинатальних центрах було розроджено 75,1% вагітних з вродженим вадами серця, 47,5% з хворобами системи кровообігу, 44,5% з еклампсією важкого ступеня, 31,3% з цукровим діабетом від загальної кількості пацієнток з даною патологією у регіонах обслуговування; народжено живими з масою тіла при народженні 500,0–999,0 г 69,4% дітей, з масою тіла 1000,0–1499 г – 58,6%. Виживаність новонароджених з масою тіла при народженні 500,0–999,0 г у перинатальних центрах становила 75,1%, а з масою тіла при народженні 1000,0–1499,0 г – 92,2% при відповідно 64,2% та 80,6% у закладах перинатальної допомоги первинного рівня.
Висновки. Отримані дані засвідчують достатню доступність високоспеціалізованої перинатальної допомоги та ефективність діяльності перинатальних центрів.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: регіоналізація, перинатальний центр, новонароджені, виживаність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).