АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК СТУДЕНТІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО П’ЯТОГО РОКУ НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.3.3529Анотація
Мета: дослідити у динаміці стан артеріального тиску серед молоді на однотипній когортній групі.
Матеріали і методи. Об’єктом дослідження були студенти Тернопільського державного медичного університету, яким протягом 2010–2013 років періодично вимірювався кров’яний тиск; число студентів за ці роки становило 250–240 чоловік.
Результати. Захворюваність пограничною гіпертензією і гіпертонічною хворобою за роки навчання у медичному університеті невпинно зростала і загалом склала 3,38 рази. Серед факторів ризику розвитку захворювання відмічалися як генетичні (захворюваність родичів на хвороби системи кровообігу, у тому числі артеріальну гіпертензію, та смерть від них), так і фактори, які можна віднести до способу життя (шкідливі звички, режим дня, перенесені психоемоційні травми тощо), перенесені інфекційні хвороби.
Висновки. Вивчення динаміки стану артеріального тиску серед студентської молоді показало його погіршання. Встановлено основні фактори ризику, що впливають на поширеність гіпертонічної хвороби серед студентів-медиків.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: артеріальний тиск, фактори ризику, гіпертонічна хвороба.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).