ПОЗИТИВНА ДИНАМІКА ЛІКАРНЯНОЇ ЛЕТАЛЬНОСТІ ХВОРИХ НА ШИЗОФРЕНІЮ: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА КЛІНІЧНИЙ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.3.3506Анотація
Мета: встановити динаміку смертності хворих на шизофренію за 25-річний період (1989-2013 рр.) у Дніпропетровській клінічній психіатричній лікарні; виявити чинники, що впливають на показник лікарняної летальності цих хворих.
Матеріали і методи. Ретроспективно суцільним методом вивчено 84 медичні карти стаціонарного хворого за 1989–1990 рр. (І період) та 52 медичні карти стаціонарного хворого за 2011–2013 рр. (ІІ період) хворих на шизофренію, що померли у лікарні у вказані періоди. У роботі використовувалися методи динамічного та кореляційного аналізу.
Результати. Встановлено хвилеподібну динаміку лікарняної летальності хворих на шизофренію. Найвищим показник лікарняної летальності був у 1996 р. (3,18 % на 100 вибулих хворих), а найнижчим – у 2012 р. (0,53%). Основною причиною смерті стала серцево-судинна патологія, злоякісні новоутворення, туберкульоз, захворювання органів травлення, пневмонія, травми. Також встановлено відсутність комплексної допомоги та наступності при лікуванні хворих в амбулаторних умовах у І періоді спостереження.
Висновки. Найбільш ефективним є комплексне поліпрофесійне обслуговування хворих в амбулаторних умовах за спільної участі лікаря-психіатра та лікарів соматичної медицини.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: шизофренія, лікарняна летальність, комплексне обслуговування.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).