ДИНАМІКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА ПОШИРЕНОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3376Анотація
Мета: вивчити стан, особливості та тенденції захворюваності і поширеності хвороб системи кровообігу населення України впродовж 2008–2012 рр.
Матеріали і методи. Вивчалися дані Європейського регіонального бюро ВООЗ, Європейської бази даних «Здоров’я для всіх» (HFA), Державної служби статистики України, Центру медичної статистики МОЗ України. У дослідженні застосовувалися системний підхід, статистичний та аналітичний методи.
Результати. Установлено збільшення поширеності хвороб системи кровообігу серед населення країни протягом 2008–2012 рр. на 5,5% та зниження захворюваності на 5,1%. Найбільше зростання показників поширеності виявлено у Південному регіоні – на 10,1%; найбільше зниження захворюваності – у Західному регіоні (на 8,1%) та м. Києві (на 7,9%).
Висновки. Особливості та тенденції захворюваності та поширеності хвороб системи кровообігу серед населення України, у т. ч. в регіональному аспекті, потрібно враховувати при обґрунтуванні та розробці регіональних програм з попередження та боротьби із серцево-судинною патологією.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: поширеність хвороб, захворюваність, хвороби системи кровообігу, регіон.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).