РОЗБУДОВА СПРОМОЖНОСТЕЙ ІЗ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я В ТЕРНОПІЛЬСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО МОЗ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2023.3.14231Ключові слова:
підготовка магістрів громадського здоров’я, кафедра громадського здоров’я та управління охороною здоров’я, дослідження у сфері громадського здоров’я, Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ УкраїниАнотація
Мета: дослідити історію зусиль та заходів із розвитку спроможностей із підготовки магістрів громадського здоров’я в Тернопільському національному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського МОЗ України.
Матеріали і методи. Методологічною основою дослідження є аналіз наукових публікацій і даних архівних матеріалів із застосуванням історико-бібліографічного методу.
Результати. У Тернопільському національному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського МОЗ України було успішно розвинуто спроможності з підготовки магістрів громадського здоров’я. Історія розвитку магістерської програми «Громадське здоров’я» свідчить про спрямованість на постійну еволюцію та адаптацію до змін суспільних потреб. Створена відповідно до вимог часу, магістерська програма відзначилася значущими досягненнями у підготовці кваліфікованих фахівців галузі громадського здоровʼя. Магістерську програму «Громадське здоров’я» у ТНМУ запроваджено у 2019 р., і з того часу успішно пройдено акредитацію (2020), здійснено 3 випуски фахівців та проведено 5 наборів на навчання здобувачів вищої освіти, кількість яких демонструє позитивну динаміку (2019 р. – 11 здобувачів, 2020 р. – 6, 2021 р. – 6, 2022 р. – 41, 2023 р. – 31). З 2019 по 2023 р. захищено 23 магістерські роботи.
Висновки. Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України безперервно працює над розвитком спроможностей із підготовки магістрів громадського здоров’я. Сьогодні програма підготовки магістрів громадського здоров’я є важливим складником навчального процесу університету.
Посилання
Nakaz MON Ukrayiny Pro zatverdzhennya standartu vyshchoyi osvity za spetsialnistyu 229 «Hromadske zdorovya» dlya druhoho (mahisterskoho) rivnya vyshchoyi osvity vid 12.12.2018 r. № 1383 [Order of the Ministry of Education and Culture of Ukraine On approval of the standard of higher education in specialty 229 “Public Health” for the second (masterʼs) level of higher education dated December 12, 2018 No. 1383]. mon.gov.ua. Retrieved from: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/zatverdzeni%20standarty/12/21/229-gromadske-zdorovya-magistr.pdf.
<https://en.bace.tdmu.edu.ua/project-news/ii-research-methods-for-global-health-seminar.
>. https://en.bace.tdmu.edu.ua/project-news/iii-research-methods-for-global-health-seminar.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).